Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Zdrowie   dodane: 04/11/2020
Łatwa do wykonania i zdrowa domowej roboty pasta do zębów ma tylko zalety. Przy pomocy zaledwie kilku składników możesz stworzyć stałą pastę do zębów, którą sam chcesz.

Jak używać stałej pasty do zębów?

Jeśli od lat używasz pasty do zębów w tubkach, być może zastanawiasz się, jak używać stałej pasty do zębów. Nie martw się. To łatwe. Najpierw zwilżysz szczoteczkę do zębów. Musisz tylko położyć na nim trochę pasty do zębów. W tym celu użyj małej łopatki lub łyżki. Aby nie zanieczyścić pasty do zębów, nie zaleca się dotykać jej bezpośrednio w słoiku palcami lub szczoteczką do zębów. Następnie należy po prostu normalnie umyć zęby, a następnie wypłukać usta.

Przepis 1: kokosowa pasta do zębów.

Do tego tropikalnego przepisu, którego wykonanie zajmuje tylko 10 minut, potrzebny jest :

3 łyżki stołowe dziewiczego oleju kokosowego
1 łyżeczka do herbaty sody oczyszczonej
1 łyżeczka białej gliny
Kilka liści mięty do wtopienia w wodę
Jedna miska
Dwie łyżki: jedna łyżeczka do herbaty i jedna łyżeczka do zupy.


Zacznij od wymieszania w misce sody oczyszczonej, oleju kokosowego i gliny. Kontynuujcie, aż otrzymacie bardzo jednolitą pastę. Następnie dodaj odrobinę wody miętowej i zacznij ponownie mieszać. Po prostu wlej pastę do zębów do małego pojemnika z pokrywką i gotowe!

 


Przepis nr 2: pasta do zębów z mydłem marsylskim.

Stworzenie tego idealnego przepisu na zdrowe zęby zajmie Ci tylko 5 minut.
Będziesz potrzebował:

Organiczne, rzemieślnicze mydło marsylijskie
Kilka kropli soku z cytryny
Woda
Tarka
Jedna łyżka


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zetrzeć małą ilość mydła z Marsylii. Umieścić w misce i podczas mieszania dodać odrobinę wody. Dzięki temu mydło się stopi. Po uzyskaniu jednorodnej pasty dodaj kilka kropli soku z cytryny. To jest to, twoja pasta do zębów jest gotowa do pójścia do jego słoika!

Przepis nr 3: pasta do zębów z węglem roślinnym.

Oto przepis na białe zęby.
Będziesz potrzebował:

Łyżka stołowa oleju kokosowego...
Pół łyżeczki aktywowanego węgla drzewnego
Sok cytrynowy
Jedna miska
Jedna łyżka

Zacznij od wymieszania w misce węgla roślinnego i oleju kokosowego. Kontynuować aż do utworzenia jednorodnej pasty. Następnie dodaj kilka kropli soku z cytryny dla silniejszego wybielenia. Wymieszać ponownie i wlać pastę do zębów do słoika z pokrywką.

Przepis 4: pasta do zębów z aloesem.

10 minut wystarczy, aby uzyskać idealną pastę do zębów dla delikatnych dziąseł dzięki uzdrawiającym i kojącym zaletom aloesu.
Będziesz potrzebował:

4 łyżki stołowe żelu aloesowego...
4 łyżki stołowe oleju kokosowego
2 łyżki stołowe z białej gliny
Jedna miska
Jedna łyżka


Najpierw stopić olej kokosowy na patelni lub w mikrofalówce. Następnie dodać aloes i białą glinę. Następnie trzeba tylko dokładnie wymieszać, aby uzyskać ładną, jednolitą masę. Umieść go w wybranym przez siebie słoiku z pokrywką.


Przepis 5: pasta do zębów bez sody oczyszczonej.

Doceniana za swoją siłę wybielającą, soda oczyszczona może z czasem powodować podrażnienia dziąseł, a nawet uszkodzić szkliwo zębów. Należy go zatem zastąpić wodorowęglanem wapnia.
Do tego przepisu, będziesz potrzebował :

50 g węglanu wapnia
30 g białej gliny
40 ml wody
1 łyżeczka dziewiczego oleju kokosowego
1 łyżka stołowa ksylitolu (antykariola)
25 kropli cosgard (środek konserwujący)
2 miski
2 łyżki


Najpierw zmieszaj wodę, glinę i węglan wapnia w jednej z dwóch misek. W drugiej misce zmieszać ksylitol z olejem kokosowym. Następnie połączyć obie mieszanki, wlewając drugą mieszankę do pierwszej miski. Wymieszaj mieszankę, aby uzyskać jednorodną pastę, do której dodasz cosgard. Ponownie wymieszać, a następnie wlać pastę do zębów do zamkniętego pojemnika.