Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 13/11/2020
Spodobał Ci się pomysł udekorowania ścian ulubionymi dziełami sztuki i fotografiami? Pomysłowa ściana galerii zdjęć to doskonały sposób na zrobienie tego.

Tworzenie oszałamiającej ściany galerii zdjęć w domu stało się jednym z najpopularniejszych trendów w wystroju domu w ciągu ostatnich kilku lat i jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na jedno dzieło sztuki do podkreślenia, a zamiast tego chcą w swoim domu niezliczone dzieła sztuki i style.
galeria sztuki

Jak więc dokładnie stworzyć galerię sztuki swoich marzeń? Niezależnie od tego, czy łączysz i dopasowujesz różne dzieła sztuki , czy też bawisz się cennymi fotografiami, wyświetlenie ich wszystkich razem na efektownej ścianie jest łatwiejsze niż myślisz.

 

Aby Ci pomóc, zebraliśmy pięć pomysłowych sposobów eksponowania zdjęć i dzieł sztuki, nad którymi na pewno się rozłączysz.

 

NA PÓŁCE

 

Nie myśl, że musisz wieszać wszystko bezpośrednio na ścianie. Wykorzystaj otwarte regały do stworzenia elastycznej aranżacji - jest to szczególnie przydatna strategia dla najemców, którzy mogą martwić się uszkodzeniem ścian.

Korzystanie z półek ma dodatkową zaletę, ponieważ umożliwia łączenie dzieł sztuki z rzeźbami i zebraną ceramiką, aby stworzyć naprawdę oszałamiającą wizualnie przestrzeń.

 

BĄDŹ KREATYWNY

 

Baw się grafikami, korzystając z różnych metod wieszania i mieszając opcje kadrowania.

W przypadku metod wieszania możesz spróbować zawiesić swoją grafikę na ozdobnych haczykach na ścianie lub nawet za pomocą wstążek.

Wybór ramek będzie miał również duży wpływ na ogólny wygląd ściany galerii, więc dlaczego nie zastosować różnych kolorów, stylów i szerokości, aby uzyskać dynamiczny wygląd?

 

ZASADA TRÓJPODZIAŁU

 

Podobnie jak w przypadku wszystkich dobrych dzieł sztuki, tworzenie ściany galerii nadal wymaga przestrzegania ogólnych wskazówek wizualnych, aby uzyskać najlepszy efekt. Korzystając z zasady trójpodziału, będziesz chciał upewnić się, że wszystkie sekcje twojego wyświetlacza są proporcjonalne zarówno pod względem przyciągania wzroku, jak i oczywiście wielkości.

 

STYL SALONU

 

Uwielbiany sposób na zaprezentowanie mieszanki dzieł sztuki, zawieszenie w salonie jest rozwiązaniem organicznym i zwykle polega na zawieszeniu dużej kolekcji dzieł sztuki razem w ścisłej konfiguracji, tak aby wszystkie dramatycznie kontrastowały ze sobą.

Jeśli szukasz nieco bardziej subtelnego wyglądu, zróżnicowana kolekcja zdjęć o podobnej palecie kolorów może stanowić efektowny wyświetlacz ścienny.

 

USTAWIONE W LINII

 

Duża aranżacja dzieł sztuki może być efektownym punktem skupienia w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy prace utrzymane są w tej samej kolorystyce.

Spróbuj zmienić rozmiar swoich płócien i dzieł sztuki, aby wyróżnić określone elementy na ścianie w galerii.