Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 14/07/2020
Podczas renowacji lub urządzania sypialni w zupełnie nowym domu konieczne jest uwzględnienie wielu czynników, jak ilość docierającego światła czy rozmieszczenie mebli. Równie istotny jest też dobór odpowiedniego łóżka i materaca, które w komfortowy oraz wygodny sposób pozwolą na odpoczynek. Rynek wypełniony jest propozycjami różnych producentów, dlatego czasem warto zdać się na zdanie branżowych ekspertów, wśród których wymieniani są ci z grupy Hilding Anders, skandynawskiej marki będącej liderem tej branży. Poznaj jej ofertę i przekonaj się, jak łatwa stanie się aranżacja sypialni.

Jakie materace warto brać pod uwagę podczas przygotowywania sypialni?

Dobór odpowiedniego materaca nigdy nie należał do rzeczy łatwych, a ilość czynników, jakie trzeba uwzględnić podczas przeglądania kolejnych propozycji, stanowi nie lada wyzwania na wielu płaszczyznach. Dlatego właśnie tak istotne uwzględnianie jest własnych preferencji i umiejętne przełożenie na to, co oferują poszczególni producenci. Większość dystrybutorów i producentów promuje materace piankowe, głównie ze względu na nowoczesność oraz wygodę tego rozwiązania, jednak w ofertach znaleźć można również konstrukcje z wkładkami sprężynowymi i mieszanymi (część to różnego rodzaju pianki, a resztę stanowią sprężyny kieszeniowe).

Materace Senna to specjalnie przygotowana oferta, w której znaleźć można tylko produkty marek polecane przez branżowych ekspertów. Wśród nich dostępne są również konstrukcje grupy Hilding Anders, która w swoich materacach stosuje odporne na uszkodzenia i przetarcia pianki wysoko- i termoelastyczne. Zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa użytkownika i pozwalają na utrzymanie stałej pozycji ciała podczas snu. Dzięki temu organizm człowieka ma szansę na wypoczynek, a mięśnie mogą się zregenerować (w trakcie zdrowego snu następuje rozluźnienie i poszczególne partie ciała są podtrzymywane właśnie przez materac). Dodatkowe informacji o śnie i rzeczach z nich związanym można znaleźć w artykule: Fakty i mity o śnie.

 

 

 

Materace medyczne również dla zwykłych użytkowników? Sprawdź propozycje od grupy Hilding Anders

Inną grupę stanowią materace specjalistyczne, które znaleźć można głównie w szpitalach i różnego rodzaju klinikach, jednak coraz częściej trafiają one również do domów osób zwykłych użytkowników. Zastosowane materiały czynią takie konstrukcje wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie są one elastyczne, dzięki czemu można je stosować w łóżkach z możliwością regulacji kąta nachylenia. 7 stref twardości, bo tyle właśnie mają materace piankowe i hybrydowe marki Hilding Anders, nie tylko lepiej pozwala dopasować się ciału do podłoża, ale zapobiegają powstawaniu odleżyn. Jest to niezwykle istotne dla osób, które większość dnia spędzają w pozycji leżącej, czy to ze względu na niepełnosprawności, czy też inne dolegliwości.

Przy doborze materaca specjalistycznego warto pamiętać również o tym, by konstrukcja była możliwie higieniczny, co zapewnia zwiększona wentylacja czy specjalna wkładka lateksowa (możliwy jest również zakup modelu z pianką lateksową). Zapobiega to rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni, co będzie szczególnie istotne dla alergików. Pokrowiec z dzianiny w materacach Hilding Anders zapewnia lepszy obieg powietrza, dzięki czemu nieprzyjemne zapach są automatycznie usuwane. Więcej informacji o materacach medycznych znaleźć można w artykule: Materace medyczne – dla kogo?

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.