Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 30/07/2020
Kuchnia bez wątpienia jest sercem każdego domostwa. Nawet jeżeli nie jesteś pasjonatem gotowania, to z pewnością i tak chcesz czerpać przyjemność ze spędzania czasu w tym miejscu – choćby podczas celebrowania porannej kawy. Coraz więcej osób zwraca uwagę na wybór sprzętu AGD, który łączy w sobie elegancki i ponadczasowy design z funkcjonalnością i zastosowaniem najnowszych technologii. W poniższym artykule zaprezentujemy kuchnie gazowe, które idealnie wpisują się w ten trend, i podpowiemy, do jakich wnętrz pasują.

1. Ponadczasowy szyk zamknięty w gazowej kuchni retro

2. Kuchnie w stylu amerykańskim

3. Kuchnie w stylu prowansalskim

 

 

Ponadczasowy szyk zamknięty w gazowej kuchni retro

 

Jednym z najważniejszych sprzętów w każdej kuchni jest z pewnością kuchenka do przyrządzania potraw. Jak wiadomo – na rynku funkcjonują różne rodzaje wspomnianego sprzętu; od gazowych aż po zasilane na prąd. Z pewnością warto jednak zwrócić uwagę na kuchnie gazowe Lofra Poland, które łączą w sobie ponadczasowy design z nutą elegancji z funkcjonalnością innowacyjnej kuchenki. Kuchnie gazowe tej włoskiej marki są stylizowane na sprzęty retro, a wysoka jakość zastosowanych do ich produkcji materiałów oraz liczne funkcjonalności dodają im współczesnego sznytu. Ponadto sprzęt cechuje się bezpieczeństwem użytkowania oraz łatwością w utrzymaniu czystości. Poniżej podpowiadamy, do jakich wnętrz będą pasować najbardziej.

 

Kuchnie w stylu amerykańskim

 

Jak powszechnie wiadomo – Amerykanie lubują się we wszystkim, co cechuje się dużymi gabarytami i przestrzennością. Tak jest w przypadku samochodów, którymi jeżdżą, ale także domów i znajdujących się w nich pomieszczeń. Dotyczy to również kuchni w stylu amerykańskim – powinna być duża, przestronna, z pełną jedzenia lodówką, a także koniecznie z wyspą, i zaaranżowana za pomocą efektownych sprzętów. Warto również nadmienić, że urządzona w stylu amerykańskim kuchnia – mimo swej przestronności – jest również przytulna. Wszystko to za sprawą licznych akcesoriów oraz dekoracji. Jeżeli marzysz o takiej kuchni w swoim domu, to z pewnością idealnym sprzętem do przyrządzania posiłków będzie kuchnia gazowa w stylu retro. Może to być wolnostojący model, który idealnie wpisze się we wspomnianą stylistykę dzięki eleganckiemu designowi połączonemu z pokaźnymi gabarytami.

 

Kuchnie w stylu prowansalskim

 

Biała elegancka kuchnia gazowa w stylu retro z pewnością zaspokoi poczucie estetyki każdego miłośnika stylu prowansalskiego. Kuchnia to wprost idealne pomieszczenie do aranżacji właśnie w tym stylu. Taka kuchnia łączy elementy tradycyjne z romantycznymi akcentami. Zastosowana w aranżacji kuchnia gazowa będzie przywodzić na myśl ciepłą i przytulną babciną kuchnię, wypełnioną aromatem domowej pieczeni, a jednocześnie skrywa w obudowie wiele nowoczesnych funkcjonalności. W urządzonym w ten sposób wnętrzu może królować wspomniana biel, dopełniona dodatkami w kolorze lawendy. Kuchnia w stylu retro będzie idealnie harmonizować z całością aranżacji, tworząc spójną całość z umeblowaniem i dekoracjami.

 

Podsumowując; kuchnie gazowe w stylu retro będą idealnie pasować do kuchni w stylu amerykańskim lub prowansalskim. Tak naprawdę za ich pomocą można jednak urządzić także kuchnie tradycyjne, klasyczne, a nawet takie, utrzymane w stylu industrialnym. Warto również wspomnieć, że sprzęty wyposażone są w bezpieczne palniki z systemem „Gaz – stop”, żeliwny ruszt, nowoczesny panel sterowania. Płyta grzewcza jest natomiast wykonana z jednego elementu (brak nieestetycznych zakamarków i szpar), aby zapewnić łatwość w utrzymaniu czystości. Cechy te są istotne w każdej kuchni – bez względu na styl.