Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 22/06/2020
Poznanie typu swojej sylwetki znacznie ułatwia decyzję, przy wybieraniu odpowiednich dla siebie ubrań. Tak samo jak różne są kroje ciuchów, tak inne są typy kobiecych sylwetek. Większość z nich można jednak sprowadzić do pięciu podstawowych kształtów. Jesteś prostokątem, trójkątem, odwróconym trójkątem, klepsydrą, a może kołem? Gdy rozpoznasz swoją budowę ciała, zakupy już nigdy nie będą problemem.

Jakim typem sylwetki jesteś?

 

Wiele kobiet zna swój typ sylwetki. Być może jednak ty spotykasz się z tym tematem po raz pierwszy. Charakterystyka pięciu podstawowych typów budowy kobiecego ciała pomoże określić ci, którą z nich posiadasz.

 

Klepsydra

 

Typ figury najprawdopodobniej najbardziej pożądany przez kobiety. Charakterystyczne jest w niej to, że biodra i ramiona są podobnej szerokości, natomiast talia jest znacznie węższa. Kobiety będące „klepsydrą” mają zwykle dość obfity biust oraz zaokrąglone biodra.

 

Odwrócony trójkąt

 

Biodra kobiety są wąskie, natomiast jej ramiona szerokie. Posiada zwykle zgrabne nogi, a jej biust widocznie się odznacza. Jej sylwetka przypomina kształtem odwrócony trójkąt, przez co może wydawać się nieproporcjonalna.

 

Trójkąt

 

U kobiet posiadających „trójkątną” sylwetkę to biodra są znacznie szersze od ramion. Zwykle biust nie jest obfity, za to biodra zwracają na siebie uwagę.

 

Koło

 

Jeżeli twoja sylwetka jest w kształcie koła, posiadasz stosunkowo szerokie ramiona i biodra, obfity biust oraz brak wcięcia w talii. Twoje nogi są natomiast bardzo szczupłe.

 

Prostokąt

 

W tego typu budowie ciała ramiona są takiej samej szerokości jak biodra. Od sylwetki „klepsydra” różni się ona tym, że wcięcie w talii jest bardzo słabo zarysowane, prawie niewidoczne.

 

Wiesz już, jaki typ sylwetki posiadasz. Następny krok to dobranie do niej odpowiednich ubrań. Posiadając wiedzę na temat krojów, oszczędzisz sobie rozczarowań oraz jeszcze bardziej uatrakcyjnisz swój wygląd. Oto praktyczne rady.

 

Klepsydra

 

Panie posiadające tą sylwetkę zwykle nie mają problemu z doborem ubrań. Warto jednak zwrócić uwagę, aby naturalnie proporcjonalną budowę ciała podkreślić również odpowiednim krojem. Należy zatem unikać ubrań oversizowych i bezkształtnych. Dobrze jest dobierać garderobę w taki sposób, aby podkreślała ona wcięcie w talii. Na „klepsydrze” dobrze będzie prezentował się dekolt w kształcie litery „U” oraz rękaw typu ¾. Idealne spodnie to natomiast te o prostym kroju oraz rurki ze średnim stanem.

 

Odwrócony trójkąt

 

Panie posiadające ten typ sylwetki powinny dążyć do optycznego wyrównania sylwetki. Wówczas zarówno biodra, jak i ramiona będą wyglądać w stosunku do siebie proporcjonalnie. Należy zatem nieco wyszczuplić górną część ciała, a uwydatnić dolną. W tym celu świetnie sprawdzą się odcinane pod biustem sukienki, spódnice w kształcie trapezu oraz spodnie o prostym kroju. Bluzki powinny być natomiast rozkloszowane lub odcinane pod biustem. Świetnie wygląda również dekolt w kształcie litery „V”.

 

Trójkąt

 

W przypadku trójkąta również należy dążyć do wyrównania proporcji górnej i dolnej części ciała. Tym razem jednak optycznie zwiększamy ramiona. Jak to zrobić? Bluzki powinny posiadać dekolt w kształcie litery „U”, być wielowarstwowe lub bez ramiączek. Najlepsze spodnie to natomiast te ze średnim stanem oraz proste.

 

Koło

 

Panie posiadające sylwetkę w kształcie koła powinny podkreślać swoje szczupłe nogi, jednocześnie maskując obfitość górnej części ciała. Na „jabłkach” dobrze będą leżeć bluzki o ostrych liniach, z dekoltem w kształcie litery „V” oraz te oversizowe. Jeżeli chodzi o spodnie to najlepiej wybrać te w ciemnych kolorach, z wysokim lub średnim stanem.

 

Prostokąt

 

W przypadku „prostokątów” dobrze jest postawić na szeroki dekolt, umieszczony tuż pod szyją. Sprawdzą się również wszelkie żaboty oraz falbany. Na paniach o takim typie sylwetki dobrze prezentują się spodnie z ozdobami oraz przecierane. Sukienki natomiast powinny być niezbyt obcisłe, kopertowe (podobne do japońskiego kimona) oraz odcinane pod biustem lub niżej.