Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Technologia   dodane: 28/07/2020
Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest kluczową sprawą, jeśli zależy nam na zdrowym śnie i komforcie. Oczywiście rodzajów materacy jest wiele, tak samo ich rozmiary są różne. Wiodący producent materacy Hilding podpowiada rozwiązania.

Materace 140x200

Materace o rozmiarze 140x200 to powierzchnia spania większa niż zwykłe wymagania jednej osoby. Ten rozmiar materaca jest przeznaczony głównie dla dwóch osób dzielących to samo łóżko. 140 centymetrów szerokości stanowi odpowiednią przestrzeń do komfortowego pomieszczenia na niej dwóch osób.

Materace 140x200 są produkowane we wszystkich rodzajach. Znaczy to, że możemy wybrać materac sprężynowy, kieszeniowy, lateksowy, materac z pianki lub rozwiązania łączone. Ta wielkość odpowiada na potrzeby np. par małżeńskich i znajduje zastosowanie zawsze, gdy dwie osoby zechcą skorzystać z materaca.

Materace 80x200

Materace 80x200 nie zmieszczą więcej niż jednej osoby. To propozycja dla śpiących w pojedynkę. Jedna osoba znajduje na materacach tej wielkości wystarczająco dużo miejsca, aby czuć się wygodnie. 80 centymetrów szerokości stanowi standardowy rozmiar materaca dla jednej osoby, który jest też odpowiedni dla niewielkich sypialni, przy czym nie pogarszają się parametry materaca, nadal oferuje on wybraną przez nas twardość i responsywność na rozłożenie ciężaru. Nasze domy i sypialnie urządzamy zgodnie z własnymi preferencjami - materace 80x200 spodobają się przede wszystkim singlom, których sypialnie posiadają niewielki metraż.

Materac z pianki, lateksowy, kieszeniowy, sprężynowy - jaki rodzaj materaca wybrać?

Wiemy więc już o rozmiarach materacy. Przejdźmy teraz do opisu rodzajów materacy, ponieważ to drugi, ważny czynnik wpływający na ich właściwy wybór.

Stopień twardości rozciąga się od materacy miękkich do bardzo twardych. Dobór twardości zależy od naszej masy ciała i preferencji, ważne jest to, aby kręgosłup w pozycji leżącej był prosty.

Do wybory mamy także sprawdzone materace sprężynowe i ich wersję kieszeniową, w której sprężyny pracują oddzielnie, umieszczone w specjalnych strefach (kieszeniach).

Dziś nikt nie musi obawiać się też materacy piankowych, bowiem obecnie wytwarzane pianki (oraz ich warstwowe ułożenie) zapewnią wszystko, czego oczekujemy od dobrego materaca. Materac z pianki cieszy się dużym powodzeniem.

Materace lateksowe i z matą kokosową wykorzystują naturalne materiały: kauczuk i włókna kokosa. Są ekologiczne, spełniają wszystkie parametry i zapewniają doskonałą wentylację, więc w materacu nie znajdziemy drobnoustrojów (polecane szczególnie dla alergików).

Ważny jest też wybór producenta. Nie chcemy przecież kupić kota w worku. Sprawdźmy też gwarancję dla materaca (Hilding oferuje aż 15 lat), ilość warstw (stref twardości), zachowanie materaca względem temperatury, własności wentylacyjne i dodatkowe elementy dołączane do materaca (np. takie jak niezbędny pokrowiec).

Założona w 1939 roku w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak: Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak: Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.