Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Zdrowie   dodane: 14/04/2021
Wygodna poduszka oraz materac to wręcz idealne połączenie, aby móc myśleć o znacznej poprawie jakości naszego snu. Warto jednak przy wyborze zastanowić się, na co dokładnie zwrócić uwagę, aby nie żałować później dokonanego zakupu. Zachęcamy do lektury naszego tekstu, w którym odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

 

Warunki, w których wypoczywamy, mają kluczowe znaczenie jeśli chodzi o jakość regeneracji naszego organizmu. Odpoczynku potrzebuje każdy z nas, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, w jaki sposób można zadbać o jego odpowiedni poziom. Sprawdźmy! 

 

Poduszka i materac a dobry sen

 

Nie jest tajemnicą, że przesypiamy około jednej trzeciej naszego życia. Sen odgrywa niezwykle istotną rolę w funkcjonowaniu naszego organizmu. Jeśli odpowiednio zregenerujemy ciało i umysł stajemy się bardziej wydajni w życiu prywatnym i zawodowym, a także zyskujemy lepsze samopoczucie. W przeciwnym razie spada nasza efektywność, a niedobór snu czy jego kiepska jakość mogą prowadzić nawet do licznych chorób. To dlatego tak ważny jest dobry materac i poduszka, które razem tworzą idealny dla naszego zdrowia i komfortu zestaw. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapobiec bólom czy wielu schorzeniom. 

 

Materac - jaki wybrać?

 

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że każdy model ma nieco inną specyfikację, dlatego wybierając materac, trzeba kierować się własnymi odczuciami i potrzebami. Jest to bardzo osobisty produkt i jego parametry powinny być dopasowane do wymagań i predyspozycji zdrowotnych użytkownika. Zawsze jednak należy zwrócić uwagę na wymiary, grubość czy twardość materaca oraz to, z jakich materiałów jest zbudowany. Warto wybierać spośród modeli producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów, m.in. marki Hilding. Z tego powodu na uwagę zasługują choćby modele SleepMed By Hilding i Fit 4 Sleep by Hilding. Dzięki elastycznemu i nowoczesnemu wypełnieniu z pianki zapewniają one najwyższy komfort, są ergonomiczne, ekologiczne i posiadają system wentylacji, dlatego sprawdzą się w niemal każdych warunkach. 

 

 

Poduszka ortopedyczna - czym się charakteryzuje?

 

Do materaca warto dokupić odpowiednią poduszkę, która zabezpieczy odcinek szyjny kręgosłupa i pozwoli nam się rozluźnić. Sporym zainteresowaniem cieszy się poduszka ortopedyczna, z której może korzystać każdy, kto ceni sobie komfort, a także ci, którzy cierpią na różnego typu schorzenia czy bóle. Aby w pełni wykorzystać potencjał takiej poduszki, konieczny jest wybór odpowiedniego modelu i zwrócenie przy tym uwagi na rozmiar, kształt oraz poziom twardości. Jedne modele sprawdzą się świetnie w podróży środkami komunikacji, inne są skierowane głównie do osób przechodzących rehabilitację po urazach. Atutem tego typu poduszki jest jej elastyczność, która powoduje, że dopasowuje się ona do ciała, a to wpływa na rozluźnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa i w pełni bezpieczny wypoczynek. Zarówno poduszkę, jak i materac powinniśmy traktować w kategorii inwestycji we własne zdrowie, dlatego warto wybrać produkt wysokiej jakości, który będzie mógł służyć nam przez wiele lat.