Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Zdrowie   dodane: 20/05/2020
Wraz z dorastaniem, każdy z nas ma potrzebę wyodrębnienia się z tłumu. Chcemy wytyczać własne szlaki i być jak najbardziej oryginalni. Wynika to z potrzeby zaznaczenia swojego śladu w społeczeństwie. Szczególnie widoczne jest to w okresie nastoletnim, kiedy młodzież buntuje się przeciwko obowiązującym normom i pragnie żyć w inny sposób. W wyrażaniu siebie, swoich emocji oraz światopoglądu pomaga im sztuka, muzyka, ale i wygląd zewnętrzny. Po latach nasza potrzeba „bycia sobą” nie mija. Przybiera jedynie nieco inną formę. Najłatwiejszą i najbardziej efektowną metodą wyróżnienia się z tłumu jest modyfikacja tego, jak wyglądamy. W jaki sposób to zrobić? Zaczerpnij inspiracji.

Piercing

 

Jeżeli nie boisz się igieł oraz lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem, dobrym sposobem na zaznaczenie swojej odrębności będzie piercing. Wykonanie większej ilości dziurek, niż dwie podstawowe, na płatkach uszu, doda ci charakteru i indywidualizmu. Zapoznaj się z szeroką gamą kolczyków oraz rodzajów przekłuć. Dobrana według własnego uznania, artystycznie skomponowana biżuteria pomoże ci wyrazić siebie. Ponadto, uszy to nie jedyne miejsce, w którym możesz wykonać kolczyk. Popularne są również nos, usta czy pępek. Istnieje zatem wiele możliwości, abyś za pomocą piercingu pokazał, co kryje się w twoim wnętrzu.

 

Ubiór

 

Jest to chyba najbardziej oczywisty wybór, jeżeli chodzi o sposób na wyrażenie siebie. Odpowiednie ubrania potrafią z powodzeniem odzwierciedlić nasz charakter oraz stosunek do życia. Jeżeli tylko przestaniesz kierować się modą oraz obecnie panującymi trendami, staniesz się oryginalny i zauważalny. Postaw na niekonwencjonalne materiały, wzory oraz kolory. Zastanów się nad krojem noszonych przez ciebie ubrań. Czy mają być bardziej luźne, a może obcisłe? Wybierz to, w czym czujesz się najlepiej. Jeżeli staniesz przed lustrem i zobaczysz w nim prawdziwego siebie, nie wahaj się. Wyjdź tak na miasto! Poszukiwanie własnego stylu to często bardzo wyboista droga, jednak w końcu z pewnością znajdziesz coś, co w pełni cię odzwierciedli.

 

Makijaż

 

Kto powiedział, że makijaż musi być klasyczny? Poeksperymentuj z kolorami oraz sposobem nakładania cieni. Makijaż może być bowiem sztuką. Pomarańczowe powieki, a może serduszko namalowane eyelinerem pod okiem? Zastanów się, w jaki sposób codzienne, rutynowe zabiegi kosmetyczne mogą odzwierciedlić twój charakter. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych firm oferujących przeróżne kosmetyki oraz dodatki makijażowe. Na pewno zatem wybierzesz coś dla siebie. Zapomnij na chwilę o trendach i stwórz coś, co opowie światu twoją historię.

 

Aparat na zęby

 

Choć pozycja ta jest dość zaskakująca, okazuje się, że w ostatnich latach popularność aparatów na zęby wzrosła. Niegdyś był on powodem do wstydu, dziś jednak to jeden ze sposobów na wyrażenie siebie. Przy okazji oryginalnego wyglądu, dbasz o swoje zdrowie. Dlatego jeżeli posiadasz wadę zgryzu, niezwłocznie udaj się do gabinetu stomatologicznego. W klinice M.Dent taką usługę oferuje dział ortodoncji http://www.m.dent.olsztyn.pl/ortodoncja.html . Z pomocą specjalistów dobierzesz aparat odpowiedni do twojej wady oraz podejmiesz decyzję dotyczącą jego wyglądu. Chcesz aby posiadał niebieskie, czerwone czy kolorowe gumki? A może ma być w całości przezroczysty? Który z nich najlepiej wyrazi ciebie?

 

Tatuaże

 

Tatuaże zyskują coraz większą popularność wśród ludzi młodych. Zachęceni możliwością ozdoby swojego ciała, zgodnie z własną inwencja twórczą, decydują się większe bądź mniejsze wzory. Mogą być one kolorowe lub czarno-białe oraz symbolizować ważne dla nas rzeczy. Wiele z nich odzwierciedla wewnętrzne przeżycia właściciela, bądź jest jedynie przyjemną dla oka ozdobą. W wyborze motywów panuje całkowita dowolność. Jest to zatem doskonały sposób na urozmaicenie swojego wizerunku.