Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 08/10/2020
Poranne bóle kręgosłupa czy innych części ciała, stają się z roku na rok coraz poważniejszym problemem, który dotyka dużą ilość osób, niezależnie od wieku czy tego, czym zajmują się na co dzień. Na poważne urazy kręgosłupa narażone są zarówno dzieci, jak i dorośli, dlatego tak ważne jest dobranie właściwego materaca, który zapewni kręgosłupowi – podczas snu czy wypoczynku – właściwą pozycję. Coraz więcej osób chwali sobie materace piankowe za swoją elastyczność i miękkość, jednak ciągle w wielu sypialniach znaleźć można materace sprężynowe czy ich nowe wcielenie w postaci materacy hybrydowych. Szczególnie polecanymi materacami są te marki Hilding Anders – przekonaj się, jak innowacyjne są to konstrukcje.

Materac sprężynowy czy hybrydowy – na który warto się zdecydować?

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci, znaleźć można wiele sprawdzonych materacy, jednak kluczowe jest dobranie konstrukcji, która spełni indywidualne potrzeby użytkownika. Te, jak wiadomo, są różne, dlatego przed zakupem warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie i to, na jakie konkretnie elementy należy zwrócić uwagę przy okazji dobierania właściwego materaca.

Jednym z ważniejszych aspektów jest rozmiar, które determinuje m.in. to, jak wiele osób będzie mogło odpoczywać na danym materacu. Materac o rozmiarze 180x200 idealnie sprawdzi się w sypialni pary – jest dostatecznie szeroki, by dwie osoby mogły wypocząć na nim w komfortowy sposób. Przy okazji dobierania materaca dla pary warto uwzględnić również to, jakie wypełnienie zastosowano. W materacach sprężynowych marki Hilding Anders, które są dostępne m.in. w sklepie Sleepinghouse, zastosowano specjalne sprężyn typu multipocket, które sprawiają, że konstrukcja ugina się tylko w tym miejscu, w którym położono nacisk. Sprawia to, że drgania powstałe w jednej części materaca, nie przenoszą się na drugą, co pozwala wypocząć obu osobom leżącym w łóżku.

Ciekawą konstrukcją, której udało się połączyć nowoczesne rozwiązania z tymi tradycyjnymi, jest materac hybrydowy. Skandynawska marka Hilding Anders specjalizuje się w produkcji tych i wielu innych nowoczesnych materacy, które dostępne są u wielu popularnych dystrybutorów, jak Ikea, Agata Meble czy BRW, ale jej innowacyjne rozwiązania znaleźć można również wśród mniejszych marek, takich jak SleepMed.

Czym mogą zaskoczyć materace piankowe?

Coraz więcej osób zauważa lecznicze właściwości snu i tego, jak istotne jest zapewnienie kręgosłupowi właściwej pozycji podczas odpoczynku. Mięśnie, które na co dzień podtrzymują go, dzięki dobremu materacowi, mają szansę zregenerować się, jednak tak naprawdę dotyczy to całego organizmu. Dlatego właśnie tak wiele osób zaczęło doceniać materace piankowe, które cechują się wysokim stopniem miękkości i doskonale dostosowują się do wagi, kształtu i sylwetki danej osoby. Wpływa na to pianka wysokoelastyczna, jednak coraz częściej spotkać można również materace z pianką termoelastyczną. Wypełnienie to aktywnie reaguje na temperaturę ciała użytkownika, sprawiając, że wypoczynek jest jeszcze bardziej komfortowy.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed