Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Zdrowie   dodane: 04/08/2020
Czymś, co decyduje o tym, jak efektywnie uda się wykonywać zadania zaplanowane na dany dzień, jest komfortowy sen, na który wpływ ma wiele czynników. Zwiększony poziom stresu może znacząco obniżyć jakość odpoczynku, dlatego odpowiednio dobrany materac i poduszka pozwalają na wartościowy sen. Rynek wypełniony jest różnego rodzaju materacami, których wypełnienie dostosowane zostało do różnych potrzeb użytkowników, a jeden z częściej polecanych producentów to grupa Hilding Anders. Jej produkty znajdują zastosowanie zarówno w sypialniach osób chorych, jak i zwykłych użytkowników, którzy cenią sobie wartościowy sen.

Uniwersalne materace dla par i singli – konstrukcja Hilding o wymiarach 160x200 to trafiony wybór w każdej sypialni

Jednym z istotniejszych elementów każdej sypialni jest odpowiednio dobrany materac, który dobrze będzie współgrał z danym łóżkiem i spełniał oczekiwania osób, które będą korzystać z tak powstałej konstrukcji. W przypadku materaca dla singla rozmiar nie gra aż tak dużego znaczenia, jednak w przypadku modelu dedykowanego parom ważne jest znalezienie takiego rozwiązania, by obydwie osoby mogły odpocząć we właściwy sposób. Oprócz wypełnienia, które obecnie może być wykonane ze sprężyn kieszeniowych, pianki lub obydwu tych rozwiązań na raz (mówimy wtedy o materacu hybrydowym) równie istotne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru.

Materace 160x200 zapewnią wystarczająco dużo przestrzeni dwóm osobom, a dzięki podzieleniu konstrukcji na 7 stref o różnym poziomie twardości, kręgosłup będzie znajdował się w odpowiedniej pozycji przez cały czas trwania snu. W przypadku materacy Hilding dużą zaletą jest też specjalny rodzaj pianki termoelastycznej, która zapobiega przenoszeniu się drgań. Dzięki temu osoba po jednej stronie konstrukcji może w spokoju cieszyć się odpoczynkiem, nawet jeśli jej partner lub partnerka wierci się podczas snu.

Wkładka lateksowa i kokosowa, czyli coś, co docenią alergicy

Równie ważne co dobranie odpowiedniego materaca jest późniejsze dbanie o niego – oprócz regularnego prania pokrowca (tutaj warto zdecydować się na modele z zamkiem rozdzielczym ułatwiającym zdejmowanie okrycia, jak w materacach Hilding Breakdance) należy również pamiętać o wietrzeniu całej konstrukcji. Czasem jednak okazuje się to niewystarczające, dlatego już przy przeglądaniu ofert warto uwzględnić to, czy z materaca będą korzystali alergicy. Skutecznym sposobem na ograniczenie rozwoju grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów jest wybór materaca z pianką lateksową.

Dzięki temu konstrukcja będzie miała ułatwioną wymianę powietrza z otoczeniem, a naturalny lateks zapobiegnie namnażaniu się szkodliwych drobnoustrojów. Materiał ten stosowany jest również w nowoczesnych poduszkach ortopedycznych – poduszki lateksowe zapewniają doskonałe podparcie dla głowy i karku, a dodatkowo są przyjazne alergikom.

Nowym rozwiązaniem w temacie wyposażenia sypialni dla alergików, wprowadzonym przez markę Hilding Anders, jest materac z kokosem, który dodatkowo cechuje się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.