Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Zdrowie   dodane: 21/06/2021
Coraz większa część społeczeństwa zaczyna przywiązywać szczególną uwagę do jakości snu. Nocny odpoczynek jest bardzo ważny, dla zachowania właściwych funkcji organizmu ludzkiego, a także dobrego samopoczucia i zdrowia. Na jego przebieg i komfort wpływa wiele zmiennych, ale zdaniem specjalistów, jednym z najważniejszych czynników jest materac dopasowany do osobistych preferencji. Jakie podłoże do snu wybrać, aby znacznie poprawić higienę snu?

Gdzie szukać dobrej jakości materacy w Tarnowie?

Materac jest produktem, który znacznie poprawia przebieg nocnej regeneracji. Jego powierzchnia wspiera ciało podczas snu, co daje szansę na odpoczynek w naturalnej, swobodnej pozycji. To bardzo ważne, aby mięśnie samoistnie pobyły się napięć w ciele, które spowodowane są stresem lub zabieganym stylem życia. Materace wysokiej jakości, które dopasowane są do osobistych preferencji, zapewniają ich maksymalne odciążenie mięśni, a także wpływają holistycznie na regenerację organizmu człowieka.

Zakup materaca nie powinien być przypadkowy, dlatego poszukiwania warto rozpocząć od znalezienia właściwego producenta. Liderem na rynku, który wyróżnia się doświadczeniem w konstruowaniu modeli, jest marka Hilding Anders.

Jak dobrać materac do swoich potrzeb? - stopień twardości podłoża do snu

Pierwszym parametrem materaca, który należy dopasować do swoich osobistych potrzeb jest jego twardość. To cecha, która pozwala na nie uginanie się podłoża po bezpośrednim nacisku ciężaru ciała na jego powierzchnię. Twardość materacy w ofercie marki Hilding określana jest literą H z numerem od 1 do 4. 

Materac H1 jest bardzo miękkim modelem, dlatego sprawdzi się dla lekkich kobiet oraz dzieci i młodzieży. Najbardziej popularne są podłoża średniotwarde, oznaczane symbolem H2 i H3. Z kolei osoby, których masa ciała przekracza 100 kg, powinny zdecydować się na twardy model, który posiada symbol H4. Dzięki dobraniu stopnia twardości do swojego ciężaru, powierzchnia materaca będzie stabilna, a pozycja ciała podczas snu pozwoli na właściwą regenerację organizmu.

Wypełnienie materaca - jakie wybrać?

Producent Hilding dla swoich klientów proponuje trzy typy materacy: piankowy, sprężynowy oraz hybrydowy. Surowce, które używa do ich konstruowania wyróżniają się wysoką jakością oraz odpornością na zużycie. 

Materace piankowe tworzone są z wysokoelastycznych lub termoelastycznych blatów pianek, na przykład Visco lub FloFom. To modele, które wyróżnia dopasowanie do indywidualnej pozycji ciała, co zwiększa uczucie wygody i przekłada się na jakość snu. Ciekawy modelem wysokoelastycznym jest Hilding Modern, którego innowacyjna konstrukcja pozwala na najlepsze podtrzymywanie ciała podczas snu. Dodatkowo, obecność siedmiu stref twardości odciąża i niweluje ból w newralgicznych odcinkach kręgosłupa, na przykład szyjnym. 

Materace sprężynowe, jakie proponuje marka Hilding wykonane są przy zastosowaniu nowoczesnych systemów sprężyn: MultiPocket, kieszeniowych oraz InterActiv. Taka budowa pozwala na zwiększenie punktowej sprężystości, dzięki pracy pojedynczej sprężynki, która ulokowania jest w flizelinowej kieszeni, na przykład w modelu Fandago. Innowacyjną konstrukcją wkładu wyróżnia się materac hybrydowy. To model, w którym producent Hilding zastosował kolaborację blatów z pianki oraz systemu sprężynowego, na przykład w materacu Electro. Modele hybrydowe są polecane dla osób, które zmagają się z przewlekłymi bólami kręgosłupa i pleców, a także dla wszystkich, którzy chcą podnieść jakość swojego snu.

Dobrze dobrany materac znacznie poprawia higienę snu, zwiększa jego efektywność, a tym samym wpływa na zdrowie całego organizmu. Różnorodność oraz wysoka jakość produktów, jakie oferuje marka Hilding sprawia, że ich wybór będzie odpowiedni dla najbardziej wymagających osób.