Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Biznes i finanse   dodane: 22/09/2023
Wyszukiwarka jest źródłem ruchu i pozyskania nowych użytkowników, którzy odwiedzają serwisy internetowe. Pozycjonowanie jest usługą, która pomaga stronie internetowej uzyskiwać najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania na konkretne, wpisywane przez potencjalnych klientów zapytania. Jakie działania obejmuje i czym jest optymalizacja pod kątem SEO? Czym jest pozycjonowanie lokalne? Odpowiadamy poniżej!
 1. Na czym polegają działania SEO?
 2. Pozycjonowanie stron internetowych – czym jest pozycjonowanie lokalne?
 3. Korzyści wynikającego z pozycjonowania lokalnego
 4. Audyt SEO – kluczowe narzędzie w cyfrowej przestrzeni

Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zdobycie nowych klientów jest pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Na czym polegają działania SEO?

W czasach dominacji Internetu praktycznie każdy zaczął korzystać z cyfrowej przestrzeni do promowania swoich usług i produktów. Konkurencja jest ogromna, dlatego warto podejmować działania, które mocno zwiększą szanse na przyciągnięcie nowych klientów i tym samym odniesienie sukcesu. Jedna z kluczowych rzeczy to narzędzia SEO pomagające stronom internetowym osiągać wysokie wyniki w wyszukiwarce internetowej. Wspierają one realizację wyznaczonej strategii oraz zwiększają użyteczność i widoczność strony www.
Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na zwiększeniu popularności swoich usług i sprzedaży produktów, prędzej czy później korzysta z usług agencji zajmujących się działaniami SEO (skrót SEO pochodzi od słów Search Engine Optimalization, czyli optymalizacji strony www pod kątem wytycznych wyszukiwarki internetowej).
Do działań SEO zaliczamy także optymalizację treści, analizę znaczników HTML, adresu URL czy prędkości strony oraz link building (linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne). Dobre agencje zajmujące się działaniami SEO wiedzą też, w jaki sposób skutecznie wykorzystać marketing do kreowania pozytywnego wizerunku marki.

Specjalista SEO zajmuje się m.in.:

 • analizą postępów, które są związane z pozycjonowaniem stron www klientów oraz sprawdzaniem ich pozycji w wyszukiwarkach internetowych;
 • analizą konkurencji;
 • dbaniem o dostarczanie właściwych treści do danej strony;
 • uczestniczeniem w opracowaniu właściwych strategii marketingowych;
 • wyszukiwaniem nisz tematycznych;
 • monitorowaniem ruchu na stronach;
 • przygotowywaniem raportów SEO,
 • linkbuildingiem (proces wchodzący w skład pozycjonowania stron internetowych polegający na zdobywaniu linków (odnośników) z innych witryn do własnej).

Odwiedź pikseo.pl/pozycjonowanie-stron i dowiedz się więcej na ten temat.

Pozycjonowanie stron internetowych – czym jest pozycjonowanie lokalne?

Wielu konsumentów mimo poszukiwań w internecie nadal woli kupować produkty albo umawiać się na spotkania na żywo. Jakie czynniki mają na to wpływ? Są to między innymi bezpieczeństwo, pewność i szybkość transakcji. Niektórym osobom zależy również na tym, by produkty dostać „od ręki”. Jak z tym wszystkim wiąże się pozycjonowanie lokalne i dlaczego ma duże znaczenie? Użytkownicy wpisują daną frazę lub frazy z dopisaniem miasta albo regionu, klikają w Twoją stronę i już wiedzą, że mogą skorzystać z Twojej oferty!
Dzięki działaniom SEO możliwe są rozwiązania pozwalające rozwijać się na lokalnym rynku (np. Bydgoszcz i okolice). Pozycjonowanie lokalne (tzw. Local SEO) jest dobrym sposobem na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce Google na interesującym nas obszarze geograficznym. Charakteryzuje się ono mniejszym poziomem trudności, niż pozycjonowanie stron www na ogólne frazy, przez co wiąże się z niższą opłatą i krótszym czasem na osiągnięcie zadowalających wyników. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy to doskonałe źródło widoczności w wyszukiwarce, jeśli zależy nam na pozyskiwaniu klientów z tych okolic!

Korzyści wynikającego z pozycjonowania lokalnego

Jednym z działań wpływających na zwiększenie widoczności witryny jest lokalne pozycjonowanie strony, które jest bardzo ważnym działaniem w kontekście skutecznego prowadzenia działalności. Zastanawiasz się, dlaczego warto się na nie zdecydować? Powodów jest kilka, m.in.:

 • Pokazanie się klientom z Twojej okolicy. Pozycjonowanie lokalne jest szansą na zyskanie dużego grona nowych klientów. Dzięki zajęciu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania na frazy związane z miejscowością lub regionem, w jakim działasz, możesz docierać do osób, które tam mieszkają, oraz turystów, którzy akurat potrzebują skorzystać z Twoich usług albo produktów.
 • Szybkie znalezienie i poznanie. Dzięki lokalnemu SEO wizytówka firmy trafia do Google i jest widoczna na mapie. Sprawia to, że potencjalni klienci będą mogli łatwo odnaleźć firmę i za jednym kliknięciem uzyskają numer telefonu, adres oraz link do strony. W ten prosty sposób klient zdobywa wszystkie informacje potrzebne do skontaktowania się z Tobą.
 • Wyprzedzanie konkurencji i zwiększanie zysków. Rozpoczęcie kampanii pozycjonowania lokalnego już teraz pomoże zdobyć lepsze pozycje w Google od innych firm z Twojego regionu. Pokazanie się potencjalnym klientom i przekonanie do swojej oferty pozwala odebrać ich bezpośredniej konkurencji.
 • Zbudowanie świadomości i rozpoznawalności firmy w okolicy. Im częściej odbiorcy będą mieli styczność z Twoją stroną i nazwą Twojej firmy w sieci, tym większa będzie szansa, że ją zapamiętają. Dzięki temu w razie potrzeby będą chcieli skorzystać z usług, które świadczysz. Lokalne SEO jest świetnym sposobem budowania świadomości marki w okolicy i zwiększania jej rozpoznawalności. Jest to bardzo dobre dopełnienie tradycyjnego marketingu szeptanego.

Lokalne pozycjonowanie wymaga stosunkowo niewielkiego nakładu finansowego, a dobrze prowadzone, przynosi duże zyski. Masz małą albo średnią firmę zakorzenioną w konkretnym miejscu? Lokalne SEO to świetna propozycja dla Ciebie. Skupiając się na lokalnym rynku, nie musisz konkurować z ogólnopolskimi markami, więc Twój próg wejścia w SEO jest ustawiony naprawdę nisko.

Audyt SEO – kluczowe narzędzie w cyfrowej przestrzeni

Chcesz założyć lub jesteś już właścicielem sklepu internetowego? Chcesz skuteczniej przyciągać potencjalnych klientów w sektorze e-commerce? Postaw na audyt SEO i stosuj najbardziej efektywne rozwiązania, które pomogą Ci w sprzedaży produktów. Zacznij pozyskiwać nowych klientów, rozwijając swój handel internetowy już dziś.
Dzięki sprzedaży przez Internet można znacznie szybciej docierać do klientów. Do rozpoczęcia biznesu na rynku e-commerce tak naprawdę nie potrzeba wielu rzeczy. Podstawowa wiedza na temat handlu internetowego, stabilne połączenie z Internetem, atrakcyjne produkty oraz jakościowe usługi i komputer wystarczą do rozpoczęcia. Wszelkie działania biznesowe oraz marketingowe są obecnie możliwe bez wychodzenia z domu. Przy zadaniach związanych z fizyczną obsługą zamówień, pomocny może się okazać outsourcing.
Pomysł na biznes i posiadane produkty są jednak początkiem drogi. Aby skutecznie dotrzeć do odbiorców, dobrym pomysłem jest audyt SEO sklepu internetowego. Do działań w ramach SEO należy m.in. budowanie jak największej i najlepszej widoczności naszej strony www. Właściwie dobrana strategia przełoży się na zwiększony ruch organiczny i będzie sukcesywnie zwiększać sprzedaż naszych usług i produktów.
Warto pamiętać, że w przypadku handlu internetowego, strona internetowa jest obecnie wizytówką, bez której trudno się obejść niemal w każdej branży. Różnorodne narzędzia SEO będą w przypadku strony www kluczem do sukcesu. Wspierają realizację wyznaczonej strategii i zwiększają użyteczność strony. Każdy przedsiębiorca, któremu zależy na zwiększonej sprzedaży usług i produktów w sektorze, po którym poruszają się klienci, powinien zadbać o audyt SEO, na który składa się wiele czynności analitycznych wykrywających błędy, ale również optymalizujących strony.