Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Technologia   dodane: 24/05/2024
W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym programom do edycji wideo, których popularność (i funkcje) znacznie wzrosła w ostatnich latach.

 

Recenzja edytora wideo Movavi - przystępna edycja wideo

 

Recenzja edytora wideo Movavi - przystępna edycja wideo

W tym przewodniku przyjrzymy się niektórym programom do edycji wideo, których popularność (i funkcje) znacznie wzrosła w ostatnich latach.

 

Movavi Video Editor stara się wypełnić lukę między dostępnością a profesjonalizmem. Zawsze istniały edytory wideo, które zapewniały podstawowe funkcje edycji, ale były one zwykle bardzo ograniczone. Podobnie, zawsze istniało wysokiej klasy oprogramowanie używane przez profesjonalistów, które nie jest łatwe do nauczenia.

 

Movavi działa w innej przestrzeni niż tego typu oprogramowanie. Jest zarówno prosty i łatwy w użyciu, jak i ma dużą moc, aby pomóc w tworzeniu niesamowitych sekwencji.

 

Przyjrzyjmy się bliżej specyfice Movavi Video Editor.

Prosty interfejs użytkownika

Czy kiedykolwiek próbowałeś korzystać z profesjonalnego oprogramowania do edycji i okazało się, że jest ono całkowicie przytłaczające? Wspaniale jest mieć opcje, ale jeśli nie jest to proste i intuicyjne, aby wykonać nawet podstawowe edycje, których potrzebujesz, to prawdopodobnie się poddasz.

 

Oparty na osi czasu interfejs edycji Movavi jest bardzo prosty i łatwy w użyciu. Łatwo jest zaimportować wszystkie klipy multimedialne, których planujesz użyć i zacząć wprowadzać je na oś czasu poprzez przeciąganie i upuszczanie. Daje to podstawy obsługi wideo i audio. Możesz nakładać efekty dźwiękowe i muzykę, przycinać klipy do żądanej długości i uzyskać wstępne cięcie wideo w praktycznie krótkim czasie.

 

 

Jeśli jesteś na to gotowy, możesz zacząć odkrywać niektóre z bardziej zaawansowanych funkcji. Jeśli jednak szukasz tylko prostych cięć i edycji, to Movavi jest świetną opcją.

Kompatybilność

Niezależnie od tego, czy szukasz oprogramowania do edycji wideo dla systemu Windows, czy Mac, Movavi ma wszystko, czego potrzebujesz.

 

Aktualna wersja na komputery Mac obsługuje system Mac OS X® 10.13.6 lub nowszy, ale jeśli używasz starszej wersji, możesz nawet uzyskać dostęp do starszych wersji ze sklepu Movavi.

 

Wersja Movavi dla systemu Windows jest kompatybilna z systemem Microsoft Windows 7/8/10/11, o ile zainstalowane są aktualne poprawki i dodatki Service Pack. Oznacza to, że nie ma ograniczeń co do rodzaju sprzętu, na którym można uruchomić oprogramowanie.

 

Co więcej, kompatybilność Movavi rozciąga się na różne strony internetowe, a nawet można połączyć go z kontem YouTube, aby umożliwić przesyłanie bezpośrednio na serwery YouTube po edycji wideo.

 

 

W dzisiejszych czasach inne formaty stały się popularne, ponieważ coraz więcej osób publikuje na Instagramie i TikTok. Movavi umożliwia zmianę współczynnika proporcji wideo i eksportowanie go do odpowiedniego formatu.

Tytuły

Niezależnie od tego, czy chcesz dodać napisy, czy tylko proste tytuły, aby wyjaśnić rozdziały w filmie lub dodać napisy końcowe, dzięki Movavi Video Editor nie może być łatwiej.

 

Dodawanie tytułów jest czymś, co praktycznie każdy robi w pewnym momencie, ale nadanie im profesjonalnego wyglądu nie zawsze jest łatwe przy użyciu podstawowego oprogramowania, więc jest to obszar, w którym Movavi wyróżnia się na tle takich programów jak iMovie.

 

 

Tytuły Movavi pozwalają eksperymentować z czcionkami, rozmiarami i efektami, aby uzyskać dokładnie taki wygląd, jakiego oczekujesz.

Efekty

Efekty wizualne stają się obecnie coraz bardziej dostępne dla użytkowników. Nie trzeba mieć wieloletniego szkolenia, by opanować podstawy.

 

Pakiet efektów stawia Movavi w jednym szeregu z profesjonalnym oprogramowaniem dostępnym na rynku. Możesz skorzystać ze śledzenia ruchu, aby dodać określone efekty do jednej postaci lub śledzić ruch na ekranie. Możesz także użyć kluczowania chrominancji, które jest świetnym sposobem na usunięcie tła, a nawet polegać na usuwaniu tła za pomocą sztucznej inteligencji. Dostępnych jest także wiele filtrów, które pozwalają nadać filmowi inny wygląd.

 

Jeśli nagrywasz filmy z ręki, to funkcja stabilizacji jest jedną z najbardziej przydatnych. Potrafi ona przekształcić niestabilne i drżące wideo w niesamowity, płynny obraz.

 

 

Do tego wszystkiego dochodzi prosta wbudowana funkcja obrazu w obrazie, co oznacza, że można dodać drugi klip wideo osadzony w pierwszym. Jest to coś, co widzimy cały czas w filmach na YouTube i tym podobnych, więc możliwość korzystania z tej wbudowanej funkcji jest naprawdę wygodna.

 

Movavi Video Effects Store daje również możliwość zakupu większej liczby efektów do dodania do filmu. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest dodatkowy koszt, ale jeśli istnieje konkretny efekt, który naprawdę chcesz, może być tego wart.

Potężny dźwięk

Istnieje wiele różnych funkcji audio, z których można również skorzystać. Funkcja podkładania głosu pozwala na dodanie własnego głosu do wideo, niezależnie od tego, czy jest to komentarz, czy też dogrywasz dialog do samego wideo, masz wiele różnych opcji z Movavi Video Editor.

 

Dostępna jest również funkcja usuwania szumów tła AI, która może pomóc pozbyć się niechcianych dźwięków z oryginalnego nagrania, takich jak hałas uliczny lub irytujący szum, który nie chce zniknąć.

 

 

Oczywiście, Movavi umożliwia także dodawanie ścieżek dźwiękowych i innych klipów audio.

Do czego można wykorzystać Movavi Video Editor

Chociaż Movavi niekoniecznie pomoże ci w edycji pełnego hollywoodzkiego filmu fabularnego, ma więcej niż wystarczające możliwości dla twojej niezależnej produkcji. Obsługuje materiał HD, wiele różnych formatów i plików oraz doskonałe, profesjonalnie wyglądające efekty.

 

Niektóre z jego zastosowań obejmują:

  • Domowe filmy wideo. Możesz łączyć nagrania z telefonu lub aparatu i dodawać efekty oraz inne dodatkowe dźwięki i efekty wizualne, aby stworzyć niesamowite domowe wideo.

  • Filmy i filmy na TikTok i Instagram. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów na tworzenie wciągających filmów do celów marketingowych.

  • Filmy krótkometrażowe i niezależne. Oprogramowanie jest wystarczająco wydajne, by poradzić sobie z większością edycji potrzebnych do stworzenia krótkiego filmu, o ile nie szukasz efektów VFX na poziomie Marvela.

  • Filmy z YouTube. Świetnie nadaje się do dodawania obrazu wewnątrz obrazu i dodawania lektora do filmu, dzięki czemu jest odpowiedni dla różnych YouTuberów.

  • Znacznie więcej... Od teledysków po filmy dokumentalne, a nawet reklamy, Movavi Video Editor ma profesjonalną funkcjonalność, która Ci pomoże.

Podsumowanie

Movavi Video Editor ułatwia korzystanie z najbardziej profesjonalnych efektów i filtrów. Nie musisz studiować edycji wideo, aby móc stworzyć coś, co wygląda elegancko i profesjonalnie.

 

Zespół Movavi konsekwentnie aktualizuje oprogramowanie, aby nadążyć za trendami wideo. Choć Movavi nie pomoże ci stworzyć kolejnego hitowego filmu science-fiction z efektami wizualnymi na każdym kroku, to znacznie wykracza poza możliwości edycyjne wszystkich darmowych edytorów wideo dostępnych na rynku.