Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Podróże   dodane: 04/10/2021
Zagraniczne wyjazdy stały się ostatnio dosyć skomplikowane. Nie jest już tak łatwo udać się na wypoczynek do innego kraju. Na podróżnych czekają podwyższone środki ostrożności, nowe przepisy i obostrzenia, które mają na celu zmniejszyć emisję koronawirusa. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych elementach, które powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne w czasach pandemii.

Nie przepłacaj

Polisa turystyczna to produkt, który najlepiej jest wykupić w Internecie. Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele często oferują swoje produkty w promocyjnych cenach, o ile klient zdecyduje się na zakup online. Jeśli więc zależy Ci na taniej i skutecznej w działaniu polisie, powinieneś sprawdzić dostępne możliwości w sieci. Skorzystaj z jednej z ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń na podróż, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie ubezpieczenie. Więcej o tym, jak zaplanować wakacje bez testu (więcej na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/).

Czego nie może zabraknąć w Twoim ubezpieczeniu turystycznym?

Poniżej przygotowaliśmy opis najistotniejszych elementów, które powinny znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu turystycznym.

  1. Koszty leczenia

Jeśli podczas zagranicznego urlopu będziesz zmuszony skorzystać z opieki medycznej, ubezpieczyciel pomoże Ci w poradzeniu sobie z finansowymi konsekwencjami choroby. Koszty leczenia zostaną pokryte z polisy nawet wtedy, gdy będziesz leczyć się w prywatnej klinice. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele znanych kurortów turystycznych leży z dala od miast i nie ma w nich dostępu do publicznej opieki medycznej.

  1. OC

Wypadki zdarzają się zawsze. W sytuacji, gdy spowodujesz niebezpieczne zdarzeniem, w którym ucierpią (materialnie lub fizycznie) osoby trzecie ubezpieczyciel nie zostawi Ci na lodzie. Wszystkie ofiary otrzymają odszkodowania, a Ty unikniesz finansowych reperkusji związanych z wypadkiem. Pamiętaj jednak, że ubezpieczyciel może odmówić pomocy, gdy dowiedzie, że sprawca podczas zdarzenia był nietrzeźwy.

  1. NNW

Nieszczęśliwe wypadki to zmora urlopów. Jeśli w wyniku takiego zdarzenia Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz pieniądze na leczenie lub rehabilitację. W sytuacji, gdy umrzesz, pomoc finansowa zostanie skierowana do Twoich bliskich lub osób wcześniej upoważnionych.

  1. Ochrona bagażu

Lotniska to miejsca, w których bardzo często panuje chaos oraz zamieszanie. Każdy gdzieś się śpieszy, szuka bramki i jest zaabsorbowany komunikatami, a złodzieje pilnie obserwują. Wystarczy tylko chwila nieuwagi, by Twoje walizki lub sprzęt sportowy znalazły się w posiadaniu osób nieupoważnionych. Ubezpieczyciel w takiej sytuacji pomoże Ci, zwracając koszty, które poniosłeś, by móc kontynuować podróż. Pamiętaj tylko o zachowaniu paragonów.

  1. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Rezygnacja z podróży może skutkować utratą poniesionych kosztów, a przecież każdy wie, że czynione dzisiaj plany ciężko traktować na poważnie. Sytuacja zmienia się bowiem dynamicznie i to, że dzisiaj chcesz udać się na urlop, nie znaczy, że jutro nie zdarzy się coś, co Ci to uniemożliwi. W przypadku rezygnacji nie musisz jednak bać się o pieniądze, ponieważ z polisą turystyczną koszty odwołania urlopu zostaną ubezpieczone.

Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie w tych zwariowanych czasach, ubezpieczenie turystyczne jest idealnym rozwiązaniem. W przypadku, gdy wybierasz się w tatry słowackie, sprawdź, jak się przygotować: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/w-gorach-po-sasiedzku-jak-wybrac-ubezpieczenie-w-tatry-slowackie/456.html.