Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
Najlepsze gry na Nintendo Switch dla dzieci. Co kupić w prezencie?
kategoria: Technologia   dodane: 05/08/2020

Chociaż Nintendo Switch to konsola wybierana również przez dorosłych, to dzieci i nastolatki sięgają po nią z ogromną chęcią. Konsola jest niewielka, poręczna i lekka – idealna, by zapakować ją do plecaka i zabrać na wycieczkę, spacer czy mieć ją po prostu przy sobie na wypadek nudy. Tę pozwalają zabić odpowiednie gry. Zastanawiasz się nad tym, jaki tytuł sprezentować dziecku lub nastolatkowi? Przedstawiamy najlepsze tytuły, jakie wpadły w nasze ręce. Zobacz, przy których z nich czas leci szybciej.

Jak dobrać rozmiar i rodzaj materaca do łóżka? Poprosiliśmy o radę specjalistów z Grupy Hilding Anders
kategoria: Technologia   dodane: 28/07/2020

Dobór odpowiedniego materaca do łóżka jest kluczową sprawą, jeśli zależy nam na zdrowym śnie i komforcie. Oczywiście rodzajów materacy jest wiele, tak samo ich rozmiary są różne. Wiodący producent materacy Hilding podpowiada rozwiązania.

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym. Co to właściwie oznacza?
kategoria: Technologia   dodane: 21/07/2020

Pojęcie „społeczeństwa informacyjnego” często przewija się w publikacjach, traktujących o zmianach zachodzących w dzisiejszym świecie. Opisuje nową erę, w którą wchodzimy jako cywilizacja. Pojęcie to dużo mówi o zmieniającej się strukturze społecznej. Jednocześnie jednak częste używanie tego stwierdzenia powoduje jego nieprawidłowe wykorzystywanie. Jego prawidłowa definicja zaczyna się zacierać, przez co traci ono swoje pierwotne znaczenie. Co to tak naprawdę znaczy, że jesteśmy społeczeństwem informacyjnym? W jakim świecie dziś żyjemy?

Praca przy komputerze. Zagrożenia dla zdrowia i obowiązki pracodawców
kategoria: Technologia   dodane: 08/07/2020

Zakłady pracy oraz firmy dążą do powszechnej komputeryzacji. Ówcześnie prawie w każdym miejscu możemy znaleźć komputery, laptopy czy inne elektroniczne urządzenia. Ponadto, w przypadku niektórych zawodów, praca przed ekranem monitora stanowi jej obowiązkowy i jedyny element. Pozornie wygodna praca siedząca może mieć jednak więcej skutków niepożądanych, niż ta fizyczna. Jest równie niebezpieczna dla zdrowia oraz wpływa na powstawanie wielu schorzeń i zaburzeń. W związku z tym istnieją jasne przepisy bhp, mówiące o prawach pracownika, ze względu na specyfikę swojej pracy. Do czego może prowadzić długotrwała praca przed komputerem? Jakie zobowiązania posiada wobec pracownika pracodawca?

Poszerzaj swoje horyzonty! YouTube, Netflix, Spotify
kategoria: Technologia   dodane: 15/05/2020

Z portali społecznościowych, aplikacji mobilnych czy platform filmowych korzystamy codziennie. Zapewniają nam one rozrywkę i relaks, jednak czy mają w sobie jeszcze jakiś większy potencjał? Co jeżeli w miejscu, gdzie znajdujesz zwykle dobrą zabawę, możesz również poszerzać swoje horyzonty? Daj się zainspirować i spraw, że twoje życie stanie się pełniejsze, korzystając jedynie z dobrze znanych ci platform.

Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego detektywa?
kategoria: Technologia   dodane: 30/04/2020

Korzystanie z usług prywatnego detektywa nie jest dla nas czynnością tak powszechną, jak na przykład strzyżenie włosów u fryzjera. Być może nie wiemy, czym dokładnie zajmują się takie biura i w jakiej sytuacji można się do nich zgłosić. Masz problemy rodzinne? Twój partner nie jest ci wierny? A może kontrahent, z którym robisz interesy nie jest wobec ciebie uczciwy? Te problemy pomoże ci rozwiązać prywatny detektyw.

Prezenty na 30-stkę - postaw na oryginalność!
kategoria: Technologia   dodane: 13/03/2020

30 urodziny to dla wielu kamień milowy w życiu - jeden z wielu, które człowieka jeszcze w życiu czekają. To najlepszy czas na to, by w końcu się odważyć i zacząć realizować swoje życzenia. To też najlepszy czas na to, by otrząsnąć się ze wszelkich społecznych ograniczeń "co ludzie powiedzą" i czas na to, by zacząć się po prostu bawić. Dlatego warto sprezentować sobie niezapomniany prezent na 30 urodziny. A jeśli planujesz prezent dla kogoś, kto będzie obchodził 30 urodziny - zaskocz go czymś oryginalnym i pomóż mu spełniać jego marzenia.

Powietrzne dostawy dronami to realna przyszłość! Trwają testy
kategoria: Technologia   dodane: 26/11/2019

Konsumenci coraz chętniej robią zakupy online. Wynika to między innymi z naszej wygody, ale i większej dostępności produktów w internecie, niż tych na sklepowych półkach. Często także zapłacimy za nie mniej. W związku z dużą ilością zamówień online, na szeroką skalę rozwinął się przemysł zajmujący się usługami dostawczymi. Najpopularniejsi przewoźnicy, tacy jak UPS, DHL czy Amazon codziennie obsługują miliardy zleceń. Do tej pory, zamówienia były nam dostarczane przy pomocy kurierów. Czołowi przedstawicie przewoźników pracują jednak nad doskonalszym sposobem obsługi swoich klientów. Stawiają na drony. Jak będą wyglądać powietrzne dostawy?

Technologia VR w pracy? Gogle nie tylko dla gamerów
kategoria: Technologia   dodane: 26/11/2019

W przemyśle rozrywkowym, takim jak gry wideo, popularność rzeczywistości VR od 2013 roku wciąż rośnie. Pojawiają się coraz to nowsze wersje gogli, pośród których prym wiodą takie marki jak Oculus, Nintendo oraz Sony. Obecnie, dzięki wirtualnej rzeczywistości, będziemy mogli zagrać w platformówkę, strzelankę, wyścigi, czy niezwykle oddziałujący na zmysły horror. A co jeżeli oprócz dostarczania rozrywki, gogle VR służyłyby nam na co dzień, np. w pracy? Okazuje się, że nie jest to jedynie futurystyczna wizja przyszłości!