Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 16/08/2022
Rola fotoedytorów szybko zyskuje na znaczeniu w świecie wizualnego opowiadania historii. Ponieważ coraz więcej osób amatorsko zajmuje się fotografią, powstaje coraz więcej zdjęć, którymi można się dzielić.

Większość organizacji medialnych ma zespół fotoedytorów, których głównym zadaniem jest znalezienie i wybranie najlepszych zdjęć ze wszystkich obrazów przesłanych do nich do publikacji lub emisji. Edycja zdjęć może być zniechęcającym zadaniem dla każdego, kto chce to zrobić, ponieważ wymaga wysokich umiejętności z oprogramowaniem do edycji zdjęć, możesz to ułatwić, korzystając z narzędzia do usuwania tła online, takiego jak https://pl.depositphotos.com/bgremover.html, ale jeśli robisz to samodzielnie, wymaga to dbałości o szczegóły, estetykę, kompozycję i, co najważniejsze, wymaga umiejętności korzystania z różnych narzędzi. Ale jeśli jesteś pasjonatem fotografii i opowiadania wizualnego, jest to również satysfakcjonująca opcja kariery. Oto 9 wskazówek, jak zostać profesjonalnym fotoedytorem, jeśli myślisz o dokonaniu tej zmiany:

Naucz się podstaw edycji zdjęć

Nawet jeśli będziesz edytować zdjęcia dla życia, ważne jest, aby mieć podstawowe zrozumienie, jak obrazy są tworzone. Pomoże Ci to zrozumieć potencjał obrazu, co możesz, a czego nie możesz zrobić, a także rozwiązać problemy, które mogą pojawić się podczas procesu edycji. Oto kilka podstaw, które powinieneś znać:

Sieć, sieć, sieć

Jak w każdej karierze w dzisiejszych czasach, networking jest kluczowy. Nawiązanie kontaktu z jak największą liczbą profesjonalnych fotoedytorów nie tylko pomoże Ci zapoznać się z rolą, ale także umożliwi nawiązanie kontaktów, które mogą prowadzić do potencjalnych ofert pracy. Możesz również spróbować zaprosić się na spotkania i imprezy związane z edycją zdjęć. Przekonasz się, że wielu fotoedytorów jest bardzo przyjaznych i chętnie porozmawia z Tobą, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Znajdź mentora

Redaktorzy zdjęć będą w stanie dostarczyć Ci istotnych wskazówek i strategii, ale możesz też wiele się nauczyć, obserwując doświadczonego fotoedytora. Możesz dowiedzieć się, czy w Twojej okolicy istnieją jakieś programy mentorskie, które mogą być sponsorowane przez uniwersytety lub inne organizacje. Możesz też skontaktować się z osobami z branży i sprawdzić, czy nie zechciałyby zostać Twoimi mentorami.

Weź udział w kursach i szkoleniach

Istnieje wiele kursów i szkoleń online, które mogą pomóc Ci nauczyć się podstaw edycji zdjęć, a także zapewnić Ci przydatne wprowadzenie do świata edycji zdjęć i narzędzi, z których będziesz korzystać na co dzień.

Niektóre z najbardziej popularnych kursów online obejmują te oferowane przez Skillshare i CreativeLive, a także Lynda.com. To wszystko są świetne opcje, ale możesz też szybko przeszukać internet w poszukiwaniu innych kursów online i zobaczyć, co tam jest.

Bądź na bieżąco z najnowszymi narzędziami i aplikacjami

Jak każda kreatywna dziedzina, edycja zdjęć jest stale rozwijającym się polem, z nowymi narzędziami i aplikacjami wydawanymi prawie co tydzień. Ważne jest, aby zawsze być na szczycie najnowszych osiągnięć branży i znać najnowsze wiadomości dotyczące edycji zdjęć. W ten sposób będziesz w stanie zachować aktualność i być gotowym na wszelkie zmiany, jakich może doświadczyć branża.

Niektóre z najważniejszych narzędzi i aplikacji do edycji zdjęć to Adobe Photoshop i Adobe Lightroom, Apple Photos, Photoshop Sketch, Affinity Photo, Snapseed, Pixelmator, Aurora HDR i VSCO.

Edycja to coś więcej niż tylko naprawianie zdjęć

To jedno z największych błędnych przekonań na temat edycji zdjęć. Chociaż prawdą jest, że będziesz naprawiać, retuszować i korygować zdjęcia, to rola ta wykracza daleko poza to. Fotoedytorzy są odpowiedzialni za wybór najlepszych zdjęć spośród wszystkich, które do nich napływają, porządkowanie ich, a następnie edycję i przygotowanie do publikacji lub emisji. Edycja zdjęć oznacza również pracę z różnymi formatami i typami plików, a także różnymi typami aparatów, w tym smartfonów. Fotoedytorzy mogą być również zobowiązani do prowadzenia badań, zarządzania zespołami i kontaktów z klientami i innymi członkami zespołu.

Nie bój się eksperymentować i podejmować ryzyka

Jako fotoedytor będziesz codziennie pracował z obrazami i miał możliwość eksperymentowania z nimi i próbowania nowych rzeczy. To świetna rzecz, ponieważ oznacza, że możesz rozwijać swoje umiejętności i eksperymentować oraz próbować nowych rzeczy, nawet jeśli nie masz przed sobą klienta lub projektu. Jeśli widzisz zdjęcie i czujesz, że czegoś na nim brakuje, spróbuj sprawdzić, czy możesz je ulepszyć lub coś do niego dodać. Jeśli widzisz zdjęcie, które mogłoby być lepsze, zobacz, czy możesz je poprawić. To pomoże Ci stać się lepszym fotoedytorem i opanować swoje rzemiosło.

Wnioski.

Fotografia jest rozwijającym się przemysłem i istnieje wiele możliwości dla aspirujących fotografów, aby znaleźć pracę w fotografii. Jednym z najlepszych sposobów na przebicie się do branży jest zostanie fotoedytorem. Fotoedytorzy są odpowiedzialni za edycję zdjęć i tworzenie oszałamiających obrazów wizualnych, które są wykorzystywane w magazynach, reklamach i w wielu innych platformach medialnych. Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem fotoedytorem, istnieje wiele umiejętności, których musisz się nauczyć, zanim zaczniesz pracować w tej dziedzinie.