Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 08/10/2021
Kolory akcentujące od dawna są ulubioną metodą projektowania. Kolor akcentujący to specyficzny odcień, który wyróżnia się na tle reszty pomieszczenia. W związku z tym kolory akcentów są zwykle odważne. Kolor akcentujący może występować w wielu elementach, od poduszek na krzesła po płytki chroniące przed rozpryskami i poduszki. Włączenie koloru akcentującego w całym pomieszczeniu stwarza poczucie spójności. Ale nie musisz trzymać się tylko jednego koloru akcentującego. Możesz także użyć wielu kolorów akcentujących w przestrzeni, aby uzyskać bardziej kolorowy wygląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak pracować z wieloma kolorami akcentującymi w pomieszczeniu.

Trzymaj się podobnej rodziny cieni

 

Jeśli chodzi o wiele kolorów akcentów, masz kilka opcji. Jednym z najłatwiejszych sposobów uzyskania efektu jest wybór dwóch odcieni należących do tej samej rodziny kolorów (tj. odcienie ciepłe lub odcienie chłodne). Wybierając tę metodę, możesz mieć pewność, że kolory dobrze do siebie pasują i możesz je łączyć w dowolny sposób. Stworzysz albo odważny i jasny wygląd, albo kojącą i fajną atmosferę wszędzie tam, gdzie zdecydujesz się umieścić swoje akcentujące kolory.

 

Spróbuj przeciwieństw

 

Inną opcją jest użycie całkowicie przeciwnych odcieni. Ta przestrzeń łączy kolor czerwony i niebieski, zapewniając mnóstwo wizualnego zainteresowania. Różne odcienie i faktury obu kolorów zapewniają mnóstwo stylu. Aby ten styl działał dobrze, najlepiej połączyć odcienie w wyważonych proporcjach w całym pomieszczeniu. W ten sposób żadna część pokoju nie jest poświęcona w przeważającej mierze tylko jednemu odcieniu. Tworzy to logiczny, spójny wygląd, który wydaje się celowy i dobrze zaplanowany.

 

Eksperymentuj z odcieniami tęczy

 

Chcesz wyjść poza tylko dwa odcienie? Spróbuj wprowadzić tęczę koloru do swojego pokoju. Wykorzystuj tęczowe odcienie na neutralnych białych ścianach i meblach, nadając zabawny, artystyczny wygląd. Jednak to, co pomaga połączyć wszystkie kolory, to elementy łączące style tęczy. W takim przypadku poszukaj tęczowych kawałków na ścianie, wielokolorowych uchwytów na długopisy i pasiastego wzoru na szufladach. Te wszechstronne elementy są wskazówką, że starasz się uzyskać tęczę, łącząc wszystkie kolory, aby uzyskać zdecydowany wygląd.

 

Zapamiętaj teksturę dla wielu kolorów akcentujących

 

Jedną z najważniejszych zasad skutecznego stosowania kolorów akcentujących jest zastosowanie wysokiego stopnia tekstury. To, że używasz wielu kolorów akcentujących, nie oznacza, że ta reguła zniknie. Posłużmy się przykładem: łącząc fiolet i zieleń w bardzo teksturowany wzór na narzutach, te dwa odcienie wydają się lepiej zorganizowane. Projekt pokazuje również, jak dobrze dwie ściany akcentujące łączą się w jednym pomieszczeniu, ponieważ ściany akcentujące są głównym sposobem wprowadzania kolorów akcentujących.

 

Wybierz jeden dominujący i jeden subtelny kolor akcentujący

 

Nasza ostatnia wskazówka jest prosta: wybierz jeden kolor, aby zdefiniować przestrzeń, a następnie użyj drugiego, aby subtelnie ją zaakcentować. Na przykład możesz wypróbować dużą, jasnopomarańczową ścianę akcentującą. Dla wizualnego zainteresowania, wazon z żółtymi kwiatami zapewnia wystarczającą ilość dodatkowego popu. Ten styl działa najlepiej, jeśli trzymasz się tej samej rodziny kolorów, ponieważ subtelny kolor zwykle nie wystarcza, aby stać samodzielnie. Jeśli wyrwiesz się z głównej rodziny kolorów, ryzykujesz, że styl będzie wyglądał zbyt przypadkowo.

 

Używanie wielu kolorów akcentujących w domu może wydawać się trudnym zadaniem, ale istnieje wiele sposobów, aby z powodzeniem uzyskać efekt. Wypróbuj jedną z tych wskazówek, a stworzysz wizualną ucztę dla wszystkich swoich gości.