Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 24/10/2022
Dobranie odpowiednich dodatków do różnych stylizacji jest stałym problemem każdej kobiety. Najwięcej czasu zajmuje wybranie biżuterii w dobrym kolorze i kształcie. Zdarza się, że nie jest ona w ogóle zakładana, jednak w większości przypadków stanowi nieodłączny element ubioru.

Biżuteria do pracy

Wybierając się do pracy najlepiej dobrać minimalistyczne dodatki, które nie będą mocno rzucały się w oczy pracodawcy i innym współpracownikom. Nie mogą być one kontrowersyjne tak samo jak ubiór. Dlatego warto wybrać stonowaną biżuterię, która podkreśli profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu. Mogą to być m.in. srebrne lub złote kolczyki w formie tzw. „wkrętek”, które są w kształcie delikatnych kwiatów lub znaków nieskończoności. Aby wysmuklić szyję można zdecydować się na minimalistyczny łańcuszek z drobną zawieszką. Trzeba pamiętać, że jeśli praca wymaga pisania na klawiaturze, lepiej nie decydować się na bransoletki, ponieważ zamiast pełnić rolę ozdoby, będą jedynie przeszkadzać.

Biżuteria na spotkanie towarzyskie

Przed randką każdej kobiecie towarzyszy spory stres. Stylizacje są zmieniane wielokrotnie, a o biżuterii czasem się już nawet nie pamięta. Ale jak bez niej wybrać się na spotkanie? Najlepiej czuć się swobodnie, jednak to dodatki mogą pokazać delikatną pikanterię. Najlepiej założyć skromne kolczyki w kształcie serc w kolorze srebrnym lub złotym, mogą być to również kamienie szlachetne lub diamenty. Nie można oczywiście przesadzać z biżuterią, by nie odciągnąć kogoś od swojej osoby. Niezwykle elegancko prezentować się może złoty naszyjnik z niebieską lub zieloną zawieszką. Pasuje on do wielu kreacji, jak np. bluzki czy sukienki w kolorach białym, czarnym a także granatowym.

Biżuteria na eleganckie wyjście

Rzadko, ale jednak zdarzają się bardzo kameralne wyjścia, jak np. bal, wesele czy wytworne przyjęcie. Trzeba wtedy zadbać o elegancką stylizację wraz z odpowiednimi dodatkami. Warto wystawić biżuterię na pierwszy plan, tak, aby przyciągała uwagę na pierwszy rzut oka. Można zatem zaszaleć i pokusić się o intrygujące i odważne dodatki. Idealnie w tej roli spełnią się brylanty w różnych odcieniach, które umieszczone będą w komplecie biżuterii: naszyjniku, bransoletce, kolczykach oraz pierścionku.

Jaką biżuterię podarować w ramach prezentu?

Decydując się na wręczenie biżuterii z jakiejś okazji, stajemy przed dużym wyzwaniem. Przede wszystkim trzeba dobrze znać tę osobę, by nie zaliczyć wpadki z prezentem. Wtedy warto skorzystać z podpowiedzi najbliższych. Musimy wiedzieć, czy lubi złoto czy srebro, duże czy małe dodatki i najlepiej jakie odcienie odpowiadają najbardziej. Dobrym pomysłem będzie też nadanie personalizacji, ponieważ doda to jeszcze większej wyjątkowości. Jeśli nie wiemy, jaki element biżuterii będzie najbardziej odpowiedni, można zdecydować się na cały komplet, jednak wcześniej trzeba wziąć pod uwagę, jaką kwotę chce się przeznaczyć na cały prezent.

Czy kolor włosów ma znaczenie?

Tak jak jest wiele rodzajów biżuterii, tak kolor włosów odgrywa istotną rolę. Dla blondynek poleca się najczęściej biżuterię w odcieniu srebra, jednak najlepiej, gdyby była ona lekko pozłacana. Do tego idealnie pasują delikatne łańcuszki oraz… długie kolczyki, niezależnie od długości włosów. Kobiety, które charakteryzują się cieplejszym odcieniem fryzury powinny dobierać złote dodatki. Brunetkom doradza się biżuterię, która powinna błyszczeć, a taki efekt wywołują różne kamienie szlachetne. Jednak najlepiej, gdyby te dodatki również były delikatne i nie skupiały na sobie bezpośredniej uwagi.

Aby dobrać odpowiednią biżuterię, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, które czasem ułatwią, ale nie raz utrudnią dobór odpowiednich dodatków. Warto też kierować pytania odnośnie do stylizacji do najbliższych, bo czasem ich zdanie może być kluczowe i dzięki temu uniknie się ewentualnej wpadki.