Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/08/2023
Wybór mebli łazienkowych w marketach budowlanych, salonach wyposażenia wnętrz oraz sklepach internetowych jest dziś olbrzymi. Osoby, które remontują i urządzają swoją łazienkę, mają twardy orzech do zgryzienia, kiedy chodzi o decyzję o zakupie szafek wiszących, stojących i innych mebli łazienkowych. Aby choć trochę ułatwić Państwu podjęcie ostatecznej decyzji, przedstawiamy krótki poradnik poświęcony tego typu meblom.

Przed zakupem mebli łazienkowych koniecznie to przeczytaj

Nasi klienci bardzo często zadają nam pytania o szafki łazienkowe lub meble łazienkowe drewnopodobne. Postanowiliśmy zebrać najczęściej pojawiające się pytania w jednym miejscu wraz z odpowiedziami na nie.

Co jest lepsze: szafki podumywalkowe czy umywalka na postumencie?

Co do tego nie mamy żadnych odpowiedzi. Umywalka zamocowana na wiszącej szafce to najlepsze z możliwych rozwiązań. Dlaczego? Ponieważ szafki łazienkowe wiszące pozwalają optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, np. na przechowywanie ręczników lub kosmetyków. Innym powodem jest łatwość sprzątania podłogi i swobodny dostęp do niej pod wiszącą szafką. Meble łazienkowe wiszące są także mniej narażone na kontakt z wilgocią, ponieważ nie opierają się bezpośrednio na podłodze.

Co kupić: zestawy mebli łazienkowych czy pojedyncze szafki?

Dla zachowania spójnego i jednolitego wyglądu łazienki, zawsze zachęcamy klientów, by wybierali szafki łazienkowe z jednej serii. Ich kolorystyka, faktura i akcesoria będą wyglądać tak samo, co pozwoli na harmonijne urządzenie wnętrza bez stosowania kilku wykluczających się stylów. W sprzedaży mamy szafki wiszące dostępne w kilkunastu różnych seriach od najbardziej znanych polskich i zagranicznych producentów. Jesteśmy pewni, że wśród nich, znajdą Państwo dokładnie takie meble, które najlepiej sprawdzą się w Waszej łazience.

Co zamontować: lustro na ścianie czy szafki lustrzane?

Praktycznie w każdej łazience nad umywalką znajduje się lustro. Może ono być wkomponowane w płytki ceramiczne, czyli lustro na wymiar lub zamocowane do wiszącej szafki. Tu przy wyborze najlepszego rozwiązania warto kierować się wymiarem umywalki, a właściwie jej głębokością. Jeśli jest ona niewielka, do 20 cm, polecamy lustro wiszące na ścianie. Jeśli umywalka ma większą głębokość, dzięki czemu odległość twarzy od ściany jest duża, dobrze sprawdzi się szafka łazienkowa z fabrycznym lustrem.

Co jest ładniejsze: białe czy czarne meble łazienkowe?

Każdy człowiek ma swój własny gust, o którym nie wypada dyskutować. Wybór szafek łazienkowych w kolorze czarnym i białym jest bardzo duży, a przy wyborze warto wziąć pod uwagę te rzeczy: czy w łazience jest okno oraz jaka jest powierzchnia łazienki. Do małych pomieszczeń polecamy meble w jasnych kolorach, które optycznie mogą je powiększać. Jeśli jednak zależy Wam na ciekawym wystroju wnętrz, czarne lub ciemne drewno może pomóc uzyskać oczekiwany efekt.

Co wygodniejsze: metalowe uchwyty czy wycięcia we frontach?

Zarówno w drzwiach szafek i szufladach muszą znajdować się uchwyty lub specjalne wycięcia we frontach. Doświadczenie pokazuje, że lepszym rozwiązaniem w łazienkach i kuchniach są klasyczne metalowe uchwyty, ułatwiające utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy szafki łazienkowe wykonano z materiałów lakierowanych na wysoki połysk.

Masz więcej pytań o meble łazienkowe? Chcesz obejrzeć najchętniej kupowane serie, porównać ceny lub zaprojektować własną łazienkę? Jeżeli tak, koniecznie odwiedź naszą stronę, na której czeka na Ciebie wiele inspiracji.