Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 30/11/2020
Kluczowym elementem przy urządzaniu łazienki jest zarówno jej design, jak i funkcjonalność. Wyposażenie łazienkowe, które jest w stanie połączyć obie te wartości, jest strzałem w dziesiątkę! Rozwiązaniem, które doskonale odzwierciedla takie podejście, są miski wiszące bezrantowe. Dlaczego tak jest i czy naprawdę warto na nie postawić?

Miska wisząca bezrantowa a z rantem

Na czym polega fenomen konstrukcyjny miski bezrantowej? Wszystko sprowadza się do rezygnacji z ceramicznego kołnierza, który w tradycyjnych muszlach pełni rolę tunelu rozprowadzającego spuszczaną wodę po obrębie całej miski. Niestety, przy okazji rant muszli to doskonałe siedlisko dla bakterii. A przez trudność w jego czyszczeniu także miejsce, w którym osadza się praktycznie niemożliwy w doczyszczeniu kamień.

W przeciwieństwie do muszli z kołnierzem, miska wisząca bezrantowaokreślana także jako miska rimless, czy miska bezkołnierzowa, w miejsce rantu posiada wgłębienie. Dzięki temu spuszczana w toalecie woda nadal dokładnie zbiera wszystkie zabrudzenia, jednak przy okazji jest niezwykle higieniczna i bardzo łatwa w czyszczeniu. A jeśli na dodatek jest to miska bezrantowa wisząca, to jej użytkowanie jest jeszcze bardziej funkcjonalne, a design nowocześniejszy!


Zalety wiszącej miski bezrantowej

Z pewnością do największych zalet misek wiszących bezrantowych zaliczyć należy łatwość ich czyszczenia. Brak trudno dostępnych zakamarków i krawędzi pozwala bowiem na szybkie umycie miski WC, nawet bez konieczności stosowania silnych detergentów. Dzięki temu utrzymanie toalety w czystości jest prostsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze.

Kolejną dużą zaletą misek bezrantowych jest również ich nowoczesny design. Prezentują się one o wiele lepiej niż miski z rantem, na których bardzo często z czasem pojawiają się nieestetyczne i trudne w usunięciu osady i zacieki z kamienia. Co istotne, oferta nowoczesnych misek bezrantowych jest na tyle zróżnicowana pod względem designu, że bez problemu znajdziemy miskę pasującą zarówno do klasycznego wystroju łazienki, jak i tego bardziej nowoczesnego.

Jaki design wybrać?

Wśród modeli misek wiszących bezrantowych, możemy wybierać pomiędzy miskami o kształtach klasycznych, czyli bardziej zaokrąglonych, takich jak np. bezrantowa miska wisząca WC Doto Pure-Rim Excellent, czy miska bezrantowa Sento Vitra o minimalistycznym wzornictwie, jak i produktami o nieco bardziej nietuzinkowych konstrukcjach.

W ten sposób dla zwolenników geometrycznych kształtów dostępna jest również oferta obejmująca prostokątne miski bezrantowe np. w stylu Palace Laufen. Taki design jest dość oryginalny i świetnie sprawdza się w łazienkach urządzanych w nowoczesnym stylu. Przy czym niezależnie od kształtu miski, technologia rimless działa tak samo wydajnie, gwarantując dokładne spłukiwanie muszli!

Decydując się na bezrantową miskę podwieszaną, warto mieć na uwadze, że tego typu produkty montowane są na specjalnych stelażach, które należy dokupić oddzielnie. Takie konstrukcje ukrywane są pod tynkiem, dzięki czemu wszystkie elementy hydrauliczne bezrantowych misek wiszących są elegancko zakryte.