Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 19/01/2024
Siatkówka to jeden z tych sportów, z których Polacy mogą być dumni. Reprezentacja bowiem regularnie występuje w największych imprezach i sięga po wiele trofeów. Plasuje się w światowej czołówce i zawsze jest w gronie faworytów do wygrania imprezy. Przedstawiamy najważniejsze sukcesy polskich siatkarzy, z których jako Polacy możemy być dumni.

Sukcesy na Mistrzostwach Świata

W siatkówce reprezentacyjnej bez wątpienia najważniejszą imprezą są Mistrzostwa Świata. Zbierają wszystkie najmocniejsze drużyny i przyciągają zarazem największą publikę. Reprezentacja Polski w swoich występach na MŚ może pochwalić się wieloma sukcesami i już od lat plasuje się na wysokich miejscach.

 

Pierwszy sukces miał miejsce już w roku 1974. Wtedy to polscy siatkarze zdobyli złoto. Na kolejny triumf polscy kibice musieli zaczekać do roku 2014. Wtedy to podczas MŚ w Polsce siatkarze ponownie pokonali wszystkich przeciwników i sięgnęli po złote medale. Już 4 lata później na Mistrzostwach Świata we Włoszech i w Bułgarii ponownie zajęli pierwsze miejsce.

 

Wszystkie mecze Polaków rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata kibice mogą obstawiać na etoto.pl, gdzie czeka bogata oferta.

Wiele triumfów na Mistrzostwach Europy

Wymieniając sukcesy, warto pamiętać również o Mistrzostwach Europy. Pierwszy sukces został odniesiony w 2009 roku i był to od razu złoty medal. W roku 2023 udało się Polakom powtórzyć ten wyczyn. Na ME rozgrywanych w Bułgarii, Izraelu, Macedonii Północnej i we Włoszczech siatkarze zdobyli złoto. Potwierdziło to znakomitą formę siatkarzy i ponownie pozwoliło znaleźć się w światowej czołówce najlepszych drużyn.

Medal na Igrzyskach Olimpijskich

Siatkówka jest obecna również na Igrzyskach Olimpijskich. W roku 1976 Polakom udało się zająć pierwsze miejsce na wydarzeniu rozgrywanym w Montrealu. Od tego czasu kilkukrotnie reprezentacja zajmowała 3. miejsce, ale nigdy nie udało się powtórzyć tego historycznego wyczynu.

Polska siatkówka stale się rozwija

Niezaprzeczalne jest, że polscy siatkarze stale prezentują bardzo wysoki poziom. Charakteryzują się bardzo dobrymi warunkami fizycznymi i wysoką skutecznością. Jako drużyna plasująca się w światowej czołówce na każdej imprezie wymieniani są jako jedni z faworytów do zwycięstwa. Dzięki temu polscy kibice mogą z przyjemnością śledzić siatkówkę i podziwiać zmagania reprezentantów. Według wielu siatkówka powinna stać się sportem narodowym z uwagi na zdecydowanie większe sukcesy niż w przypadku piłki nożnej.