Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 22/08/2023
Łazienka to jedno z ulubionych pomieszczeń domowników i zarazem najważniejszym. Wszak to tam możemy zaznać odrobiny relaksu i wytchnienia oraz zadbać o wypełnienie wszystkich rytuałów pielęgnacyjnych. Jednak aby móc cieszyć się pięknym wystrojem i komfortem użytkowania łazienki, warto ją urządzić w sposób oryginalny i praktyczny. Jak to zrobić?

Co lepsze: Wanna czy prysznic?

To jeden z najczęstszych dylematów związanych z planowaniem wystroju i wyposażenia łazienki. Podejmując decyzję, musimy wziąć pod uwagę powierzchnię, którą będziemy mieć do zagospodarowania. Zatem na ogół prysznic okazuje się lepszym rozwiązaniem do małych łazienek. Natomiast przy większym metrażu warto wybrać wannę. Jednakże często zapominamy o tym kryterium. Wszak każdy domownik ma swe preferencje dotyczące kąpieli. Dlatego też należy przejrzeć najlepsze inspiracje łazienkowe

W takim razie wspomnijmy także o kwestii oszczędności wody. Jak się bowiem okazuje, na ogół to kąpiel pod prysznicem jest bardziej oszczędna ze względu na zużycie wody. Jest też zdecydowanie bezpieczniejszy dla osób niepełnosprawnych lub starszych. Dodatkowo prysznic działa energetyzująco i jest idealny latem. Z kolei zażycie kąpieli w wannie zimą czy jesienią jest niebywale relaksujące. Ponadto dzieciom jest wygodniej, kąpiąc się w wannie. W związku z tym być może najlepszym wyborem okaże się postawienie na prysznic połączony z wanną. 

Czym kierować się wybierając płytki do łazienki?

Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia, lecz nie tylko ze względów estetycznych. Musimy pamiętać o tym, że w łazience wilgoć powstaje łatwiej niż w innych pomieszczeniach, zatem należy zadbać o ochronę ścian i podłóg. Najlepiej wybrać taki materiał na pokrycie ścian, żeby jego powierzchnię można było łatwo wyczyścić. W związku z tym najczęstszym zakupem są płytki ceramiczne. Są one bardzo trwałe i odporne, a przy tym bez wysiłku można je wyczyścić zwykłymi detergentami przeznaczonymi do dbania o czystość w łazience. Warto zatem sprawdzić inspiracje łazienkowe, w których ważną rolę odgrywają płytki. Na które powinniśmy się zdecydować? Najlepiej o takiej strukturze i w takim kolorze, do którego będą pasować wybrane przez nas meble łazienkowe.

 

Aranżacja łazienki a styl

Aranżacja obejmuje projekt łazienki, który powinien być indywidualny i w pełni dopasowany do potrzeb oraz charakteru użytkowników. Zatem pamiętajmy, aby projekty łazienek zawierały przede wszystkim elementy, które zapewnią wieloletnie komfortowe korzystanie z pomieszczenia. Dzięki temu remont łazienki przez wiele lat nie będzie potrzebny. Jednakże oprócz zaplanowania kwestii, takich jak oświetlenie łazienki czy wybór odpowiednich sprzętów, istotne jest też zagospodarowanie przestrzenią. Należy zadecydować, gdzie umieścimy chociażby baterie łazienkowe czy pralkę, tak by nawet mała łazienka była w pełni funkcjonalna. Oprócz tego bardzo ważne jest, aby wybrane przez nas sprzęty, materiały czy chociażby kolory ścian były zgodne z preferowanym stylem, w którym urządzona jest reszta domu. W ten sposób efekt końcowy da nam wymarzoną łazienkę.

Urządzanie łazienki to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Możliwości jest mnóstwo, lecz skąd wiedzieć, na co się zdecydować? W związku z owym warto spojrzeć na gotowe projekty łazienek renomowanych firm. Być może spośród wielu pomysłów aranżacji łazienek, znajdziemy taką, która spełni nasze oczekiwania. Jednakże pamiętajmy o tym, że najważniejsze są nasze indywidualne gusta i potrzeby, a każdy pomysł można nieco zmodyfikować tak.