Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 28/09/2023
Wodoodporne, wytrzymałe i estetyczne podłogi LVT to silna konkurencja dla płytek ceramicznych i gresu. Zapewniają wieloletnie użytkowanie, zróżnicowane wzornictwo i wyjątkowe parametry użytkowe. Podpowiadamy, które panele winylowe cieszą się największą popularnością!

Najważniejsze zalety paneli winylowych

Wśród różnych pokryć podłóg panele winylowe zajmują wysokie miejsce, jeśli chodzi o parametry, jakość i kwestię estetyki. Z czego wynika ich popularność? Podłogi LVT są całkowicie wodoodporne – panele nie wchłaniają wody i nie puchną od niej. Mają wysoką klasę ścieralności, dlatego doskonale sprawdzają się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Są cienkie, ale wytrzymałe, co sprawia, że dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Ponadto, ich dekoracyjna powierzchnia jest ciepła i miła w dotyku, więc zapewniają komfort domownikom. 

Tekstura podłogi LVT

Panele winylowe złożone są z kilku warstw polichlorku winylu, które stanowią rdzeń każdego elementu. Na wierzchu mają drukowaną, ozdobną warstwę pokrytą twardą powłoką. Warstwa ta ma wyczuwalną fakturę, która podkreśla wzór na elemencie. Może to być imitacja słojów drewna, jeśli są to panele winylowe dąb. Dzięki takiej budowie podłoga LVT jest odporna na wilgoć i ścieranie. To wyjątkowo trwałe pokrycie podłogowe, które zachowuje swoje walory estetyczne nawet po latach intensywnego użytkowania.

Panele jako alternatywa dla drewna – panele winylowe dąb

Drewniana podłoga należy do ulubionych rozwiązań w architekturze wnętrz. Jest ceniona zarówno przez wielbicieli klasyki, jak i entuzjastów stylu skandynawskiego. W nowoczesnych aranżacjach również znajdzie się dla niej miejsce. Jest ponadczasowa i zawsze modna, a przy tym bardzo elegancka i uniwersalna. Dlatego panele winylowe dąb należą do ścisłej czołówki w rankingu podłóg LVT. 

Dębina to wspaniały materiał naturalny, jednak cechuje się wrażliwością na wilgoć i koniecznością odpowiedniej konserwacji. Jest przy tym dość drogi. Dlatego panele winylowe są świetną alternatywą. Panele imitujące dąb występują w kilku odmianach barwnych. Dzięki temu możesz dopasować je do planowanego wystroju wnętrza, do rodzaju pomieszczenia i jego oświetlenia. Jasne pokrycie podłogowe może pomóc Ci wizualnie powiększyć przestrzeń. Z kolei ciemniejsze odcienie świetnie komponują się z drewnianymi meblami i doskonale wyglądają w dużych, dobrze doświetlonych pomieszczeniach.

Panele winylowe zamiar naturalnego marmuru

Entuzjaści eleganckiego stylu często wybierają panele imitujące kamień naturalny. Panele winylowe marmur to świetne rozwiązanie, gdy chcesz udekorować swoje wnętrze, jednocześnie nie masz ochoty martwić się o nasiąkanie wodą lub odbarwienia powstałe na skutek czyszczenia. Marmur jest piękny, lecz jego pielęgnacja nie należy do łatwych zadań. Dlatego modne podłogi LVT imitujące ten szlachetny kamień zyskują na popularności i są modne wśród osób ceniących dobry gust. Idealnie uzupełniają jasne, przestronne pomieszczenia urządzone w stylu glamour, klasycznym, nowoczesnym i skandynawskim. 

Panele winylowe mozaika – wyjątkowe wzory na podłogę LVT

 panele winylowe mozaika

Nowoczesne, oryginalne mozaiki na podłodze kuchni, łazienki, przedpokoju lub salonu to ciekawy sposób na odmienienie wyglądu wnętrza. Mozaiki dobrze sprawdzają się w połączeniu z gładką ścianą pokrytą panelami lub kafelkami. W zależności od upodobań możesz wybrać jednolitą kolorystykę, np. biało-czarne wzory geometryczne lub orientalne motywy w ciepłych odcieniach brązu, czerwieni lub żółci. Kwadratowe panele winylowe mozaika łączy jasne tło, na którym prezentują się wyraziste wzory o różnym stopniu skomplikowania. Dużą popularnością cieszą się zarówno klasyczne rozwiązania, czyli łączenie ze sobą jednakowych płytek, jak i efektowne zdobienie powierzchni przy pomocy różnych wzorów płytek w tym samym rozmiarze. 

Panele winylowe stanowią poważną konkurencję dla gresu, płytek i paneli podłogowych. Popularne motywy podłóg LVT to naturalne drewno, kamień i mozaika. Dobierz wzór paneli do wystroju i stwórz zupełnie nową aranżację, która odmieni wygląd Twojego domu.