Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 26/02/2021
Studniówka to ważne wydarzenie dla każdej młodej kobiety, na której można poczuć się jak księżniczka, zakładając sukienkę balową. Oczywiście równie dobrze sprawdzą się kreacje minimalistyczne, o prostym kroju. Panie mają pełną dowolność, ale należy zawsze kierować się elegancją. Trzeba pamiętać o tym, że studniówka nie jest imprezą sylwestrową ani domówką, powinno się dopasować odpowiednią sukienkę do uroczystej okazji. Znaczenie mają też dodatki w postaci butów, biżuterii i torebki, które powinny tworzyć spójną całość stylizacyjną z kreacją.

Idealne sukienki na studniówkę – jak znaleźć dla siebie odpowiedni fason?

 

Po balu maturalnym najważniejszą uroczystością dla starszych dziewczyn jest studniówka. Każda pragnie wyglądać zjawiskowo, przyciągać spojrzenia, podobać się wszystkim uczestnikom imprezy. Dawnej studniówki odbywały się wyłącznie w szkolnych salach, ale obecnie wynajmowane są specjalne lokale, można też przyjść z osobą towarzyszącą. Pojawia się pytanie, jakie będą odpowiednie sukienki na studniówkę? Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Nie powinno się jednak przesadzać i próbować za wszelką cenę wyróżnić z tłumu, zakładając wyzywający strój. W przypadku studniówki znaczenie ma to, aby kierować się zasadami elegancji i umiarem. Należy pamiętać o tym, że na sali znajdą się nie tylko rówieśnicy i zaproszone przez nich osoby, ale też całe grono pedagogiczne wraz z dyrekcją. Trzeba wobec tego dobrze się zaprezentować, aby nie mieć potem powodu do wstydu. Odsłaniające zbyt wiele ciała minisukienki, z głębokim dekoltem, z półprzezroczystych materiałów, nie sprawdzą się na studniówkę. Podobnie jak zbyt jaskrawe kolory, nadmiar świecących elementów.

 

Idealne sukienki na studniówką mają długość midi lub maxi. Najlepiej sprawdzają się te utrzymane w ciemnej kolorystyce – czarne, burgundowe, granatowe, ciemnozielone. Można też postawić na jasne kolory, czyli beże czy pudrowy róż. Sukienka nie powinna zbyt mocno opinać ciała, ale warto dopasować ją do swojej sylwetki – podkreślając jej atuty i tuszując mankamenty. W przypadku niskich kobiet bezpieczniejszym wyborem jest krótsza sukienka niż przydługa, która będzie deptana przez innych na parkiecie. Świetnie sprawdzi się fason z podwyższoną talią. Z kolei wysokim paniom można polecić sukienkę maxi z rozcięciem. W przypadku sylwetki w kształcie klepsydry wspaniałym wyborem jest dopasowana sukienka, która podkreśli wcięcie w tali. Przy zaokrąglonych udach pomocna jest sukienka rozkloszowana, która skutecznie zakamufluje kobiece kompleksy. Przy szczupłych ramionach zjawiskowo wyglądają sukienki z dekoltem karmen, dzięki czemu zostaną subtelnie odsłonięte.

 

Co z butami?

 

Uzupełnieniem stylizacji będą odpowiednio dobrane dodatki. Jako że na studniówce dużo się tańczy, istotne jest znalezienie wygodnego obuwia. Złym pomysłem będzie założenie nierozchodzonych butów przed imprezą, bo wiąże się to z dyskomfortem, można spodziewać się pojawienia się bolesnych odcisków, które zabiorą całą przyjemność z zabawy. Nie sprawdzą się zbyt wysokie czółenka ani sandały na cienkiej szpilce. Można pozwolić sobie na obcasy, ale nie powinny być zbyt wysokie. Dobrym pomysłem są także szpilki na platformie. Jeszcze innym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą dodatkowej pary butów na zmianę – balerin lub profesjonalnego obuwia do tańczenia. Zobacz więcej tutaj https://manwoman.co/pl