Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Technologia   dodane: 04/11/2021
Zadaniem pralki jest skuteczne usuwanie plam i czyszczenie ubrań. Nie oznacza to jednak, że każda pralka wywiąże się z tego zadania tak samo dobrze. Producenci wyposażają swoje urządzenia w wiele innowacyjnych funkcji i technologii, dzięki którym cykl pranie ma być efektywniejszy, a samo użytkowanie pralki wygodniejsze i bardziej ekonomiczne. Ciekawe rozwiązania do swoich pralek wprowadza marka Gorenje. To właśnie pralki tego producenta uznawane są za najcichsze na rynku. Czym się różnią od konkurencji? Jaka pralka Gorenje polecana jest do domu?

 

Powyżej: Pralka Gorenje WS168LNST
(dostępność: sklep online MaxElektro.pl)

 

Pralka Gorenje – czym się różni od konkurencji?

Gorenje to jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu AGD na rynku europejskim. Dostarcza do sklepów zarówno duże, jak i małe urządzenia AGD. W swojej ofercie ma również pralki, które zapewniają wiele programów prania, nowoczesnych funkcji i udogodnień, dzięki czemu cykl prania jest efektywniejszy. Mimo że od 2018 roku należy do chińskiej firmy Hisense, jego pralki nie pochodzą z Chin. Gdzie zatem są produkowane? Większość urządzeń marki Gorenje, w tym pralki, produkowane są w Europie. Sprawdźmy, co odróżnia pralki Gorenje od konkurencji.

  • Funkcja IonTech – ta nowoczesna technologia wykorzystuje moc jonów, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty prania. Pralki Gorenje z funkcją jonizacji skutecznie usuwają zabrudzenia, bez dodatkowych środków chemicznych i wysokich temperatur.

  • Bęben WaveActive – ma unikalną strukturę, ze specjalnymi falistymi żebrami 3D, dzięki czemu świetnie sprawdza się do prania delikatnych ubrań. Poza tym ubrania chroni ubrania przed zniszczeniem, a także sprawia, że po upraniu pozostaje na nich mniej zagnieceń.

  • Technologia SteamTech – jej zadaniem jest rozmiękczanie brudu, poprzez rozbicie go najmniejsze cząsteczki. Dodatkowy zabieg parowy uruchamiany jest na końcu cyklu prania, dzięki czemu zmniejsza zagniecenia, usuwa nieprzyjemne zapachy oraz bakterie. Pralka z funkcją pary oczyszcza i sprawia, że ubrania stają się miękkie oraz puszyste.

  • Tryby prania SensoCare – niektóre modele pralek Gorenje oferują cztery tryby prania, które nadają się do prania różnych typów odzieży. Są to: NormalCare, czyli tryb do codziennej pielęgnacji bielizny, tryb TimeCare pozwalający skrócić czas prania, tryb EcoCare oszczędzający nawet 57% energii, a także tryb AllergyCare, który dokładnie wypłukuje resztki środków piorących.

  • InverterPower Drive – marka Gorenje stosuje w swoich pralkach bezszczotkowy silnik InverterPower Drive, który zapewnia stabilną, cichą i energooszczędną pracę.

Powyżej: Pralko-suszarka Gorenje WD8514S/PL
(Produkt pochodzi z maxelektro.pl)

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki Gorenje?

Marka Gorenje w swoim asortymencie posiada kilka serii pralek. Różnią się one oczywiście ceną, pojemnością bębna, liczbą dostępnych programów i funkcjonalnością. Jeżeli chcemy, aby pralka Gorenje spełniła nasze oczekiwania, powinniśmy ją dobrać do naszych potrzeb. Wybierając urządzenie, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na załadunek. Jeśli mamy dużą rodzinę, wybierzmy pralkę z większym bębnem, np. o pojemności 7 kg lub 8 kg. Dla dwóch osób powinna wystarczyć pralka o załadunku 6 kg. Sprawdźmy również, jakie programy prania oferuje poszczególny model pralki i wybierzmy takie, z których rzeczywiście będziemy korzystać. Ważne jest również zużycie wody i energii, dlatego uważnie czytajmy specyfikację i etykietę energetyczną produktu, aby nie narazić się na większe rachunki.

 

Powyżej: Pralka Gorenje WEI74SBDS + dostawa z wniesieniem za 1 zł (w sklepie internetowym maxelektro.pl)

 

Pralka Gorenje – jaką wybrać? Polecane modele

W sklepach nie brakuje pralek Gorenje. Marka dostarcza na rynek standardowe pralki ładowane od frontu. Zanim zdecydujemy się na zakup jednej z nich, poczytajmy opinie użytkowników, aby dowiedzieć się, dlaczego warto kupić daną pralkę. Poniżej znajdziecie kilka polecanych przez nas modeli pralek Gorenje.

  • Pralka Gorenje WHP72ES/PL – ta automatyczna pralka ma bęben o załadunku 7 kg. Należy do tzw. pralek typu slim, ponieważ ma mniejszą głębokość niż standardowe modele – wynosi ona tylko 46 cm. Poza tym w pralce znajdziemy aż 15 programów prania, w tym program Sportowy, Jedwab, Idealna Czerń czy Odzież dziecięca. Dodatkowo urządzenie ma wbudowaną funkcję SteamTech, czyli możliwość włączenia programu parowego pod koniec cyklu prania.

  • Pralka Gorenje WEI74SBDS – ten model również ma mniejszą głębokość, dzięki czemu sprawdzi się u kogoś, kto ma mniejszą lub nieustawną łazienkę. Pralka ma bęben o pojemności 7 kg, oferuje 16 programów prania, a maksymalna szybkość wirowania wynosi 1400 obrotów na minutę. Jeśli chodzi o funkcje dodatkowe, to znajdziemy tutaj m.in.: SteamTech, SterilTub czy funkcję SuperHygiene.

  • Pralka Gorenje WS168LNST – ma bęben WaveActive o pojemności 10 kg, dlatego sprawdzi się w przypadku dużej rodziny. Poza tym oferuje 14 programów prania i mnóstwo funkcji dodatkowych, m.in. funkcję IonTech, która usuwa do 30% więcej plam, program parowy SteamTech, odświeżanie parą czy technologię DoseAid, która pomaga dobrać optymalną dawkę detergentu. Co więcej, pralka ma bardzo wysoką klasę efektywności energetycznej B, dzięki czemu producent szacuje, że rocznie zużyje jedynie 190 kWh, a więc nie narazi nas na duże koszty.