Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 19/04/2021
Jak wybrać materac trwały, wygodny i dobrze dopasowany? Wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości – dobrze jest samemu dowiedzieć się nieco o materiałach, z których tworzy się materace, ich twardości, czy stosowanych w nich technologiach. Każdy z modeli dostępnych w sklepach opisywany jest pod kątem jak największej ilości parametrów, żeby umożliwić wybór materaca idealnego.

Wygodny materac, czyli jaki?

Wygoda nie dla każdego może oznaczać to samo – w końcu jedni lubią spać zakopani w miękkich poduszkach z pierza, podczas gdy inni preferują twarde podłoże snu z zaledwie jedną niewielką poduszką pod szyję. To dlatego materace zawsze powinno dobierać się indywidualnie, tym bardziej że jest to zakup na długie lata. Najważniejsze parametry, które warto wybierać pod siebie, to:

  • twardość materaca, którą dobiera się głównie pod kątem wagi ciała, preferencji i ewentualnych zaleceń ortopedycznych;
  • rozmiar materaca, przy czym pod uwagę bierze się własny wzrost, budowę ciała oraz preferencje.

Warto przyjrzeć się także materiałom, z których zrobiony jest materac, jego konstrukcji, czy piankom, które znajdują się w wierzchniej warstwie. Ich elastyczność i dopasowanie do ciała są ważne dla wygody i przyjemnego odpoczynku. Spokojny sen i efektywny odpoczynek istotnie przekładają się na zdrowie i samopoczucie. O tym, jak ważną rolę pełni materac, przeczytać można w serwisie zdrowykregoslup.pl.

Nieco inaczej do wyboru materaca podejdzie osoba, która sypia sama, a para, która powinna wziąć pod uwagę potrzeby obydwu osób. Najczęstszym problemem jest wówczas duża różnica wagi pomiędzy partnerami, co utrudnia wybór odpowiedniej twardości. Popularnym, lecz niestety drogim rozwiązaniem jest wybór materacy dzielonych, które po każdej ze stron cechują się inną twardością. Inna możliwość to model wykonany z bardzo stabilnego materiału o dużej elastyczności, który utrzyma dwie osoby, nie powodując przy tym zapadania się wierzchniej warstwy pod cięższą z nich. Przykładem takiego materaca jest model Hilding Melody wykonany w całości z bloku wentylowanego lateksu.

Wysokiej jakości materac to zakup na długie lata

Materace wymienia się po kilku albo nawet kilkunastu latach od zakupu. Na tak długi czas użytkowania warto wybrać model, który będzie wygodny i dobrze dobrany oraz starannie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Po czym można rozpoznać jego jakość?

  • Bardzo często za wyznacznik jakości przyjmuje się pochodzenie materaca od renomowanego producenta. Rzeczywiście marka, która od lat wypuszcza na rynek sprawdzone produkty, jest zwykle bezpiecznym wyborem. Materace Hilding objęte są gwarancją producencką, która, zależnie od modelu, może trwać od kilku do kilkunastu lat.
  • Materiały użyte do produkcji materaca powinny być trwałe, bezpieczne i nowoczesne. Dziś nie brakuje wysokoelastycznych i termoaktywnych pianek, które cechują się świetną elastycznością i dopasowaniem do ciała. Bezpieczeństwo materiałów w materacach Hilding potwierdza certyfikat Oeko-Tex.
  • Aby móc przez lata używać materaca, musi on być produktem higienicznym, który da się odświeżyć. Za higienę w materacach Hilding odpowiadają wentylowane pianki, które odprowadzając ciepło i wilgoć nie pozwalają na rozwój drobnoustrojów w wewnętrznych warstwach. Każdy z markowych modeli wyposażony jest w ściągany pokrowiec, który można prać w pralce.

Materace Hilding w Legnicy – gdzie ich szukać?

Materace Hilding można oczywiście zamówić w internecie z każdego miejsca Polski. Takie rozwiązanie ma wiele zalet – z pewnością jest szybsze niż osobista podróż do salonu stacjonarnego. Ktoś, kto nie ma jednak zbyt dużego rozeznania w materacach, może chcieć osobiście sprawdzić elastyczność i miękkość modelu, który kupuje. Taki test jest najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czy dany materac to dobry i trafiony wybór. Hilding Anders jako przodujący polski producent materacy współpracuje z wieloma salonami stacjonarnymi, dzięki czemu markowe produkty znaleźć można właściwie w każdej większej miejscowości.

Materace Legnica to zbiór sklepów stacjonarnych i internetowych, które w swojej ofercie posiadają produkty marki Hilding. Tam, podobnie jak w spisie materace Kalisz, wszystkie miejsca warte odwiedzenia zostały zaznaczone na mapie miasta, aby można było znaleźć je jak najłatwiej.